Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzoroknál hűtőpaszta...

Processzoroknál hűtőpaszta helyett használhatok mást is a hővezetésre?

Figyelt kérdés
Pl: Van magas hőmérsékletnek ellenálló gördülőcsapágy zsírom is, máshol olvastam hogy valaki kézkrémet használt és jobban hűt mint a gyári paszta.
2011. márc. 17. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Figyu, működhetnek az ilyenek (vagy mint egy bacsis tesztben a lekvár), csak felmerül pár kérdés.

Nem olvad meg később amit használnál? Mivel a legtöbb gépbe az alaplap függőlegesben áll, így ez fontos kérdés. Nem szárad hamar ki?

Egyébként nem spórolnék hűtőpasztán. Múltkor volt alkalmam megtapasztalni, ha nincs, az akár 10-20°c -t is számít!

Akár ~200ft -ért is kapni egy kis tasakos fehér pasztát és az legalább erre készült. Persze érdemesebb valami jófélét venni, mint Zalman vagy Arctic.

2011. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Panda Péter ***** válasza:
a bacsis féle szuperlekvár is csak a gagyi pasztáknál hatékonyabb. vagy hallgatsz az előző válaszolóra, és megveszed a legolcsóbbat, vagy veszel mondjuk egy tubus arctic mx2-t, azzal tuti nyersz néhány fokot (cserébe nem olcsó, kb 1000ft).
2011. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a cooler master pastáját használtam a pontos nevét nem tudom már,de 4 év után is olyan mint amikor felkentem és nem vezeti az áramot sem,másrészről pedig a sima ezüstös színű pasztánál 5-6 fokkal hűvösebb processzort eredményez és elég híg szóval akármilyen vastagon is kened a fölösleg kifolyik és csak annyi marad amennyi kell amikor vettem elég drága volt kb 200 forint de a tubusa sem 1 gramos volt hanem 3-4 szerese
2011. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én a coolink chillaramic nevű pasztát használom , nagyon jó kis anyag nálam a gyári intel pasztához képest -20°C-t jelentett.
2011. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20 fok? Nem lehet, hogy korábban csak a hűtő volt rosszul rögzítve? Bármilyen jó is a paszta, 20 fok különbség maximum akkor ha előtte egyáltalán nem volt semmi hőátadó... Ilyen jó paszták azért nincsenek. Pontosabban ennyit nem számít paszta a pasztához képest. ^^
2011. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3Ghz-es a procim és már van rajta hővezető paszta.

Mennyi az optimális hőmérséklet?

Nekem 48-50C, terhelve felmegy akár 60-ig is.

2011. márc. 18. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos ez a procitól függ. Volt anno egy AMD Athlon64 X2 6400+ 2 magos procim, 3.2GHz-en. 45-50 fok volt üresben és 60°c terhelve. Most van egy Phenom II X4 955 procim, ami 38-42°c üresben és 50-55°c terhelve, CoolerMaster Hyper212+ hűtővel és pasztával.

De egyébként ha nem nézzük milyen procid van, akkor is elfogadható az érték amit leírtál, szóval megnyugodhatsz. Ha üresben 60°c lenne, akkor azt mondanám, hogy gáz, de nincs miért aggódni.

2011. márc. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Panda Péter ***** válasza:
azért túlzásokba ne essünk, még a legjobb hűtőpaszták (arctic MX-2, collaboratory) is maximum 3-4-5 fokot hoznak pluszban az átlaghoz képest, de lehet hogy még így is nagyot mondtam.
2011. márc. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akármit mondasz nekem szétszáradt rajta a régi paszta és 15 fokkal melegebb volt a gép mint most. -.-
2012. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 DexaN válasza:
Akkor ezért volt olyan meleg. Újrapasztázni is azért kell néha, mert ha kiszárad az már nem vezeti olyan jól a hőt. Ha friss állapotában mérted volna az előző pasztás állapotot tuti nem lett volna olyan meleg.
2018. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!