Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM-ot tudnárok ajánlani?

RAM-ot tudnárok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mien DDR3-as RAM-ot tudnátok ajánlani?

1 modulra maximum 4500 Ft-ot szeretnék költeni és úgy gondoltam hogy 2 db 1 Gb-os elég lenne. Játékra használnám leginkább a gépet. Pl COD7 (nem max grafon, nekem elég az ien 1280x960-as felbontás meg 2x-es AA meg anisotrpic szűrés) na mindegy ne menjünk bele ennyire :D

Visszatérve a RAM-ra én olyat kerestem aminek 1333-as vagy 1600 Mhz-es sebesség mellett jó időzítése van, meg azt mondták hogy az megnöveli az élettartamát ha ien sebességű RAM-okon van hűtőborda. Szóval ien árban miet ajánlanátok. Lehetőleg minőségit mert nem 1 év után szeretném cserélni :)

És egyébként ien célra szerintetek elég a 2GB?

Válaszotokat előre is köszi.


2011. márc. 18. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem elég játékra a 2 GB, 2x2 GB memóriát vegyél, ajánlom a Kingmax modulokat, jó ár/érték arányúak, régóta használok a gépeimben ilyeneket, soha nem volt velük baj, a hűtőborda felesleges rájuk ha nem akarod húzni az órajelüket. Az meg, hogy hány MHz-es memóriát tudsz tenni a géped függ atól is, hogy meddig támogatja az alaplap, ma még sok olyan van amibe max 1333-ast tehetsz.
2011. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké. Azt meg tudod mondani hogy a windows XP 32 bit kezel 4GB RAM-ot?
2011. márc. 18. 21:25
 3/13 anonim ***** válasza:

összesen 4 giga memóriát kezel de abból még lejön a vga is

win7 x64 kell ahhoz.

2011. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
milyen alaplapod van amúgy?
2011. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Még nincs meg a gép de ezt az alaplapot néztem ki: [link]

Nincs benne integrált VGA, ezért nem fog a RAM-ból elvenni.

egyébként ezt a VGA-t venném bele: [link]

Ez ha jól tudom csak akkor vesz el a RAM-ból ha a sajátja elfogy. Vagy nem?

2011. márc. 19. 14:56
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyébként ehhez mit szólnátok? [link]

Megbízhatónak tűnik.

Ja a húzásról meg annyit hogy nem tervezem, de ha lehet és szükséges akkor akár levehetném a késleltetést CL7-re.

Egyáltalán bírná? Mekkora gyorsulást hozna?

2011. márc. 19. 15:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja egyébként meg ha a 32 bites winfos XP kezel 4 gigát akkor azt teszek rá.
2011. márc. 19. 15:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én azt az alaplapot nem venném.A DDR3-as RAM jó.

Néz be ide!

[link]

2011. márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért nem? Akkor tudnál esetleg ajánlani alaplapot?keret 16-17 ezer Ft.
2011. márc. 19. 17:42
 10/13 anonim ***** válasza:
A 32 bites XP összesen kezel 4 giga RAM-ot, ahhoz kell a 64 bites rendszer, hogy lássa a 4 GB-ot mindegy, hogy integrált videokarid van vagy különálló, összesen 4 GB-ot kezel, de ha van 4 GB RAM-od akkor már érdemes Win7 64 bit-et feltenni, amúgy ezen ne spórolj manapság, ha játszani is szeretnél akkor kötelező a 4 GB memória.
2011. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!