Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék közben a processzor...

Játék közben a processzor nagyon meleg! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nemrég észre vettem,hogy játék közben nagyon dolgozik a gép...A játék neve Borderlands, 45-60 FPS szokott lenni

és sose akad, tölteni is gyorsan betölt...A Core Temp nevű programmal leellenőriztem és ezek az eredmények jöttek:

core 0: 100C

Core 1: 80C

Utánna olvastam mert még ilyen problémák nem voltak és tudom,hogy ez nagyon magas...Kiporoltam az egész gépet beleértve a ventilátort is a procin...ha leállítom a játékot akkor visszamegy 40-50 fokra. Nem lehet észrevenni semmit csak hogy nagyon hangos a gép időnként játék közben. Lehet hogy hűtőpasztát kéne cserélnem de szerintem még ha azzal lenne a gond akkor se lenne ilyen magas a hőmérséklet...Régebben nem volt ilyen probléma, még megnézem más játékkokkal is. Mi lehet a gond?


2011. márc. 19. 13:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a Star Wars Battlefront II-vel és ugyan az az eredmény
2011. márc. 19. 13:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a hűtéseddel van gond. Az mindegy, hogy milyen játékot futtatsz, azért melegszik fel, mert a játék több terhelést tesz a processzorra, mint az operációs rendszer alapból.


Ha értesz hozzá, akkor cseréld le a pasztát és tisztítsd ki a proci hűtőjét. Valószínűleg a hűtőbordák közötti rész már tele van összeállt porral. Ezt vagy fújd ki, vagy fogpiszkálóval lazítsd fel előszőr.


És bizony, proci lehet 100 fokos csak attól, hogy eltömődnek a bordák és kiszárad a paszta.

2011. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát mint mondtam a gépet kitakarítottam, porral nem lehet gond megnéztem és tiszta...

Most nincs itthon hűtőpaszta, tudom hogy kell de még nem csináltam mert még nem volt ilyen probléma, de készítettem pár képet:

[link]


[link]


[link]


[link]

2011. márc. 19. 14:31
 4/6 A kérdező kommentje:
és a gép csak 1 éves szóval nem hinném hogy a pasztával lenne valami...Már volt leszedve régebben is a ventilátor mert poros volt és kitakarítottam de akkor nem voltak ilyen gondok...Talán félremér? A gép se áll le hiába melegedik fel meg semmi
2011. márc. 19. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogadok AMD-géped van.

és fogadok brisbane magos athlon x2-őd.

Ezt a típusú athlont az alaplapok fele hibásan érzékeli vagyis ennek a hőmérsékletét.


Vagy lehet hogy rossz a hűtőd.

(Nemhiszem hogy egy éves a géped mert a maid modern procik 80 fok körül már sípolnak ennél feljebb meg leáll a gép.)

2011. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bbnc223 válasza:
Jesszus!! a képek alapján meg sütötted a pasztát.Újra pasztázás nagyon sokat segítene rajta.
2014. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!