Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vizhűtés blokkhoz plexi,...

Vizhűtés blokkhoz plexi, menyire életképes?

Figyelt kérdés

Csinálni akarok egyet és a plexivel könnyebb dolgozni mint a fémmel,réz alapon lenne és plexi lenne a teteje.

Gyárilag sok ilyen blokkot láttam már,de gondolom házilag is működhet.

Patex-os epoxi gyantával ragasztanám össze,regebben ragasztottam vele egy blokkot aluminiumból és az bírta soha nem szivárgott,csak elavult amire építettem.


2011. márc. 20. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A plexi nem vezeti a hőt, ráadásul eltérő a hőtágulása is, de ennyiből nem pontosan tiszta hogy képzeled.
2011. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A plexinek nem is kell vezetni a hőt hisz a a réz lap és a víz feladata,a pexinek csak anny a dolga,hogy felülről lezárja a blokkot,hogy a víz benne maradhasson és szebb látványt nyújtson,ha valami UV-s löttyöt öntök bele.
2011. márc. 20. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Te szentséges jóisten!


FÉMET? RAGASZTANI? LABORATÓRIUMI KÖRÜLMÉNYEKEN KÍVÜL?


neked elment a maradék eszed is!

megbizonyosodtunk a nulla gépész-vízvezeték szerelő érzékedről.


elárulom neked, hogy fémet nem tudsz technokollal ragasztgatni. Miért? olyan csúnya fizikai jelenségek vannak egy ilyen rendszerben, amit a mérnökök a tervezéskor figyelembe vesznek:

- hidrosztatikai nyomás

- anyagáramlás

- áramlási keresztmetszet

- turbulencia

- hőtágulás

- hőleadó felület

- hőelvonó képesség

- ...


Megvan a fém interfész kialakításának saját technológiája. Fémet tömítésen keresztül illesztünk fémmel!

műanyag csővezetéket lehet csatlakoztatni a fémen előre kialakított cső alakú nyíláson, leszorító bilincsekkel.


kész csoda, hogy az előző darabod véletlenül, nulla szakértelemmel működött.

ha nem hiszed, majd megtanulod a saját károdon.

2011. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

most olvastam...

uv lötty...


te totál beteg vagy, abszolut nulla fizika érzékkel.

még azt sem tudod, melyik folyadéknak van a legjobb hőelvonó képessége!

bölcsésznek tökéletes lennél!

2011. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hidrosztatikai nyomás?

Na mégisz szerinted mekkora nyomás van egy ilyen rendszerben?

Mert szerintem nem nagy.

A hőtágulás 20-tól 40 fokig nem jelentős szerintem.

[link]

itt sem veti szétt a plexit sem a nyomás sem a hőtágulás és csak 4 csavar tartja össze,én is ilyet tervezek,csak a kiálló tüskék nélkül,mert azt házilag,nem igazán lehet kialakítani,de megnövel alapfelülettel valamelyest kompenzálható.

Az előző blokkom pedig köszöni jól van,mivel már nem kell semmire kiváncsiságból rácsaptam egy fél kilós kalapáccsal és egyben maradt,csak némileg eldeformálódott a teteje,és ekkora hatásoknak közel sem volt kitéve a számító gépen belül.

És már csak egy kérdésem lenne hozzátok nagyokosok csináltatok már valaha ilyet?

Vagy úgy osztjátok az észt,hogy közben nektek sincs!

Nem állítom,hogy a régi blokkom a legtökéletesebb megoldás volt de kétségtelen működött és hibamentesen,nagyszerű hatásfokkal.

2011. márc. 20. 09:44
 6/8 A kérdező kommentje:
És nem kell mindennek tökéletesnek lenni,csak le kell tesztelni használat előtt és nálam ezt a tesztet egy vasaló segíti,ami nagyobb hőt tud mint egy proci.
2011. márc. 20. 09:47
 7/8 A kérdező kommentje:

most olvastam...

uv lötty...


te totál beteg vagy, abszolut nulla fizika érzékkel.

még azt sem tudod, melyik folyadéknak van a legjobb hőelvonó képessége!

bölcsésznek tökéletes lennél!


Erre pedig csak annyit,hogy ioncserélt vizet hasznlálok vagy gyári folyadékot amiben van olyan ami színezett és egy uv lámpával egyész szépen néz ki.

2011. márc. 20. 09:50
 8/8 Jozso91 válasza:
Ha valaki ezt még valaha olvassa: tisztelt 2011-03-20 09:29 Valószínűleg egy ilyen rendszerben 2 méterre vannak az alkatrészek egymás alatt, kb. 5 bar nyomáson 50 km/h-val áramlik a folyadék, hogy ott már komoly károkat okoz a hidrosztatikai nyomás és a turbulencia, ugye? Tisztelt 2011-03-20 09:31-szerint pedig legalább 20 °C különbség lehet a hűtőfolyadék hőmérsékletében, amennyiben legalább 5 mg uv cuccot csepegtetünk fél liter vízhez. :D Az igaz, hogy különböző hőtágulási együtthatójú anyagokat nem illik ragasztani, mert a két alkatrész különböző térfogatváltozása miatt repedés, törés bekövetkezhet, ennek kiküszöbölésére illik gumitömítést tenni a kettő közé.
2015. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!