Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az USB-s...

Mi a különbség az USB-s merevlemezek és a PENDRIVE-ok között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 22:18
1 2
 1/14 M4rcy ***** válasza:
A pendrive-ok kisebb általában kisebb kapacitásúak és Flash technológiát használnak. A merevlemez meg egy merevlemez mint ami a gépedben is van, csak beletették egy dobozba.
2011. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
magyarul a pendrive nem tartalmaz mozgó alkatrészt, a merevlemez pedig igen.
2011. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy mondjuk ha lenne egy laptopom (nincs, de tervezem), akkor a merevlemezt nem lehet olyan bátran hordozni, mint a PENDRIVE-ot?
2011. márc. 28. 22:27
 4/14 Vadmeggy ***** válasza:
De igen, csak figyelj oda hogy ne rázkódjon nagyon, mert nem tesz neki jót.
2011. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
vagy vegyél SSD-t, énis vettem egy 32GB-osat és egyik ismerősöm átkötötte USB-re, csak úgy száguldanak át a fájlok.
2011. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Valaelyest igen a laptopot nem olyan jó dobálni arra kicsit jobban kell vigyázni.

Kérdező egyébként ha ilyen szinten hiányosak az ismereteid a számítógép működéséről szerintem használd a googlet.

(PL:HDD működése,Flash memórák,Mi a BGA ez van a pendriveban.)

2011. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Magyarul ilyen nyugodt íróasztalon használhatom, csak úgy nem, ha mondjuk szűk helyen az ölemben van a cucc?
2011. márc. 28. 22:34
 8/14 anonim ***** válasza:

de lehet, nem lesz baja, csak Ikaruson nem szerencsés :)

ha a winyo mozgást érzékel, automatiksan "leparkolja" a fejet, hogy nem sérüljön a fémlemez a HDDben.

2011. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vadmeggy ***** válasza:
Basszus bárhol használhatod, mert HORDOZHATÓ HDD. Benne van a nevében, hogy hordozható és nem kell odacsavaroznod a padlóhoz. Én is most akarok venni egy 2 TB osat. USB-s HDD-t szerintem nem érdemes venni, mert a 2.0 nagyon lassú. Nekem a laptopomban van Esata csatlakozó, amivel ugyanolyan gyorsan tudsz rá fájlokat pakolni, mint ha bennt lenne a laptopodban.
2011. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Basszus bárhol használhatod, mert HORDOZHATÓ HDD"


A HDD forgó lemezt mozgó olvasófejet tartalmaz így nem lehet dobálni kocogtatni akármennyire is hordozható!

2011. márc. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!