Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha valaki még sose csinálta,...

Ha valaki még sose csinálta, meg merje próbálni, hogy maga cseréli ki az alaplapot és a processzort?

Figyelt kérdés
Mozgáskorlátozott vagyok, nem tudom szervízbe vinni a gépem. Eddig minden gépemen cseréltem alkatrészeket, a fentieket leszámítva. Merjem, vagy ne merjem? Kérem az ügyeletes "okoskákat", kekeceket, kíméljenek...
2011. márc. 31. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már cseréltél alkatrészt, akkor szerintem ez is menni fog. Én 17 évesen raktam össze először gépet, gond nélkül ment.

Az alaplap kicsit nehezen rögzül, ha pattintós módszerrel van megoldva, én féltem hogy eltörik, de bírta a kiképzést. Ha dobozos procit veszel, akkor a paszta már rajta is van a hűtőn, tehát azt sem kell venned hozzá.

Tehát szerintem próbáld meg, sok sikert hozzá!

2011. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ugorj neki nyugodtan, én 15 évesen raktam össze az első gépet. Végül is minden adja magát, hogy mit hogyan. De procihoz meg a laphoz is van leírás.
2011. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően amiket tudsz rajta piszkálni majd midnen hülyebiztos. nem lehet elrontani mert a csatik csak oda mennek rá ahova rá kell menniük. arra figyelj h lehet kicsit eröltetni kell de le ne törj semmit annyira bisztos nem kell fesziteni ha mégis annyira feszül akkor bizony nem oda valo
2011. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem nagy wasistdas, csak oda kell figyelni, hogy az alaplap felfogatói jó helyre kerüljenek és ne csináljanak zárlatot, valamint hogy a hűtőt megfelelően rögzítsd. Egész jó ábrákkal illusztrálják. Bekötésnél meg a ház kábelei általában feliratozva vannak, csak párosítani kell az alaplap könyve vagy a színek alapján. Ha jó a szemed az alaplap nyákja is feliratozott.

Ha jó műszaki érzéked van, akkor nem lesz gond. Ha nem annyira, akkor inkább hívj egy hozzáértőt. Sokan kimennek házhoz is (drágább viszont).

2011. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
csináld nyugodtan...ahogy már írták, inkább ahhoz kell tudomány hogy elrontsd mert minden adja magát...
2011. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amire figyelned kell, az az, hogy a procit jól rakd a helyére. Elvileg az egyik sarkán lesz egy jelölés, azt a foglalat ugyancsak jelölt sarkára illesztd. A proci és a hűtő közé friss hővezető pasztát kell raknod, ha nem adtak hozzá akkor szerezned kell. Ne rakj rá túl sokat, csak annyit, amit még épphogy el tudsz kenni rajta hogy beterítse a proci tetejét. Miután ráraktad a hűtőt nézd meg, hogy mind a négy sarkán fogja-e a rögzítés, mert ha nem akkor melegedni fog a proci.


Még arra vigyázz, hogy az alaplap tápkábeljét jó irányba dugd fel. Elvileg a csatlakozón és a foglalaton is egyik oldalon van egy pöcök, ami rögzíti a kábelt.


Ja, és ne felejtsd el a proci hűtőjének tápkábeljét rádugni az alaplap megfelelő csatlakozójára.

2011. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a korrekt és gyors válaszokat!
2011. márc. 31. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!