Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jó, hogyha egy telefonba...

Miért jó, hogyha egy telefonban, notebookban vagy akár asztali számitógépben minél több RAM van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha neked minél több háztartási géped van annál több műveletet tudsz elvégezni egységnyi idő alatt . Márpedig a játékoknál sokszorosa művelet kell mint egy szövegszerkesztőnél.Pld gondold el a tízedikre úgy kellene felvinni a vízrt mit tudnál csinálni, a vízvezeték is RAM-nak számít számítógépül.
2011. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez tök jó hasonlat volt...
2011. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kell a játékokhoz és internethez is ugye?? És minél több van, annál gyorsabban, gördülékenyebben tudom csinálni ezeket a műveleteket!!??
2011. márc. 31. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:

A RAM a gépnek az a része, ahol gondolkodik... (illetve a processzor cache-el együtt...)


Most gondold el: Adok neked egy jó nagy lapot, és rajta néhány feladatot, egyszerű szorzásokat 4 vagy több jegyű számjegyekkel. Ezt te elvégzed mondjuk 10 perc alatt.

Másik nap ugyanazokat a számításokat szóban mondom el neked, lapot nem kapsz, csak fejben dolgozhatsz. Ekkor több mint 1 óra lesz a számítások elvégzése...

Ugyanaz az ember, vagyis te végezted el a műveleteket mindkét esetben, csak az első esetben legalább 10szer gyorsabban.

Na most gondolj bele, az egyetlen különbség az volt, hogy az első esetben volt min dolgozz, vagyis a lapon, a második esetben pedig kénytelen voltál fejben számolni.


Ugyanez az eset áll fent a számítógépnél is, csak ő kicsit több adattal dolgozik és jóval gyorsabban. Ja és nem csak szoroz... :)

Viszont a számítógép, ha nincs is neki az adott művelethez elég memóriája, akkor is muszáj valamin dolgozzon, mert egyszerűen képtelen másképp csinálni. Ekkor elkezdi használni a RAM memóriánál sokkal de sokkal lassabb merevlemezt és ezért lassabban fogja végezni a dolgokat... kb. úgy képzeld el, mint az előző példában mintha aki adja a számolásokat az lenne a merevlemez, és te pl. a két 6 jegyű szám néhány számjegyét elfelejtenéd, és újra és újra kérdezgetnéd őt, hogy mik is voltak azok. Ez, amellett, hogy idegesítő, sokkal több időt igénybe vesz, mint az, hogy leírnád egy lapra.


Megpróbáltam annyira egyszerűen magyarázni, amennyire csak tudtam, de ennél picit bonyolultabb is a dolog... :P

2011. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megértettem a lényeget és köszönöm a hozzászólásaitokat. :)
2011. márc. 31. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!