Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy húzzam az órajelet?

Hogy húzzam az órajelet?

Figyelt kérdés
Nekem van egy Intel Celeron 2.8Ghz-s procim.Meg vagyok vele elégedve de egy kicsit szeretném húzni minimum 3.1Ghz-re vagy 3.0Ghz-re!Hogy lehet húzni az órajelét?(Azt tudom hogy a BIOS-ban de hogy?!)
2011. márc. 31. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha meg vagy vele elégedve akkor felesleges, ezen meg már a tuning se segít főleg az a 2-300 Mhz.
2011. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
JÖVŐ nyáron gépet veszek!Igazad van!:)
2011. márc. 31. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A BIOS az minden alaplapon másmilyen.(egy márkán belül nem mindig). Általában Hasonló menüpontok alatt van: OC Tweaker az enyémen pl., akkor Perfomance.... vagy OverClock.... ilyesmik lehetnek de HA GYÁRI HŰTŐD VAN MEGNEPRÓBÁLD MERT ELFÜSTÖL. Még valami: a BIOSBAN nem a proci órajelét emeled hanem a központi busz(Neked gondolom FSB, vagy QPI) órajelét amiről felszorzódik a proci. Az enyémnél például 200 az alapértelmezett de neked lehet hogy például 1333 Mhz. Még valami : ezzel együtt természetesen a memória és ha úgy van beállítva akkor a PCI és PCI-e buszok órajele is emelkedik ami szintén végzetes lehet.
2011. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!