Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít manapság a...

Mennyire számít manapság a monitoroknál a válaszidő?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 13:17
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
Nem csak manapság, hanem mindig is számított.
2011. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy 2-8 msec között nem érzékeli a szem a különbséget. Utána már igen.
2011. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, de gondolom a 2ms-os láthatóan jobb, mint az 5ms-os nem? :)

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 1. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt már 2ms-os, tényleg nagyon gyors volt, de pl. a fehér háttéren fekete szöveg gyors görgetésénél (weboldal) a betűk nem maradtak élesek, volt némi "rezgés" a megjelenítésükben. Persze lassú görgetésnél szép marad a kép. Játékoknál, filmnél, általános használatnál nem volt különbség a CRT-hez képest.

A jelenlegi 8ms-os megjelenítőmnél sem tapasztalok utánhúzást, maszatolást, de persze az említett szöveg görgetéses jelenség azért erősebben látszik. Ha erre érzékeny vagy, azt javasolom, hogy minél gyorsabbat válassz. Az általános használat során a mai TN panelek mindegyike gyorsan dolgozik. Legfejebb a drágább IPS panellel szerelt megjelenítőknél adódhat ettől eltérés, mert ezeknek nem olyan jó a válaszideje, viszont jobb a képminőségük. Gyors játékokra (fps, autóverseny) tehát nem ezek a legjobbak, de a többi területen tökéletesen beválnak.

2011. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben!

Köszönöm szépen!:)

2011. ápr. 1. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!