Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás táp okozhat szaggatást...

Hibás táp okozhat szaggatást játékokban?

Figyelt kérdés

Miért szaggat minden játék bizonyos időközönként?


Már nagyon idegesít, egyszerűen nem tudok rájönni, mi okozza. Egy jó ideig rendesen ment minden, aztán egyszer csak minden játék fél percig jól futott, aztán leseett az fps néha 5-6-ra, vagy volt amikor "csak" 60fps-ről 23-25-re.

Aztán meghalt az alaplap, vettem egy újat. Kipróbáltam, még mindig leesik az fps. Újratelepítettem a Windows 7-et, szintén nem oldódott meg a probléma. Aztán vettem egy új videókártyát, semmi változás. A konfigom:


Alaplap: Asus P5KPL-AM EPU (nincs egy hónapos)

Videókártya: Gigabyte GeForce 450GTS OC 1GB GDDR5

Proci: Intel Pentium D 820 C2D 2,8Ghz

Táp: Codegen 420W

RAM: 1db Nanya 1Gb DDR2 800Mhz, 1DB Kingmax 2Gb DDR2 800Mhz

Winyó: 1db 40Gb belső (xD) meg egy külső 1Tb Western Digital USB 2.0


A régi videókártya nVidia 8600GT volt, tegnap vettem a 450-et, hátha megszűnik a hiba, de sajna hiába. Kipróbáltam csak az egyik rammal, csak a másikkal, windows újratelepítés, másik alaplap, de még mindig ezt csinálja. A táp is viszonylag új, 2-3 hónapos. Néha a gép csinál olyat is, hogy magától kikapcsol. Kb. egy hónapja kikapcsolt magától, és kinyírta az alaplapot (megsült), és azóta kapcsol ki magától, de csak nagyon ritkán. De a hibajelenség előtte is jelentkezett, szóval nem hinném, hogy ez a gond. Amióta megvettem az új kártyát, már nem olyan durva a visszaesés, de így is leesik a felére kb. az fps. De rosszabbul fut a CoD6 ugyanolyan beállításokkal most a 450-en, mint a 8600GT szaggatás előtt (1,5 hónapja). Kérlek segítsetek, mert nagyon idegesít, hogy most megvettem hiába az új kártyát, mert nem fut egyik játék sem élvezhetően...



Nos, a 720p vagy annál jobb videók is szaggatnak bizonyos időközönként, aztán normálisan futnak. Az is érdekes, hogy a legtöbb játék maxra rakva kevésbé szaggat, mint minimumon. Ezt okozhatja a táp? Az is fura, hogy a gép szinte mindig első bekapcsolás után pár másodperccel magától leáll, és csak akkor tudom viszakapcsolni, ha hátul a tápot kikapcsolom, majd kihúzom a tápkábelt, visszadugom, bekapcsolom a tápot, majd a gépet. Ha valamelyiket kihagyom, akkor ha megbyomom a bekapcsoló gombot, nem történik semmi. Új tápnak egy Chieftec 500W-osat gondoltam, jó lesz bele?


2011. ápr. 2. 23:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a táp a hunyó. De azt írtad 2-3 hónapos, nem tudnád garisba kicseréltetni, vagy esetleg vki-től szerezni egyet, hogy kipróbáld azzal is.
2011. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Csak Beugrottam válasza:
A processzor hűtése rendeben van? Az is okozhat ilyet.
2011. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hűha. Codegen az egy rakás fos, simán lehet hunyó. A Chieftec viszont pont az ellenkezője, az élmárkák közül való, nyugodtan veheted.
2011. ápr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 mate0117 ***** válasza:

szentem azt a csifi tápot vedd meg mert ha most nem is a táp a bibis hanem vmi más, akkor még a táp is el fogja cseszni a gépet.

szerintem vegyél egy belső vinyót mert lehet hogy az a hiba.

10000-ér már lehet kapni egy 500/1000 gb-osat

mert lehet hogy külső hdd-d nem szereti ha arról játszol :)

egy usb 2.0 sebessége elenyésző egy sata-val szemben :)


szóval szerintem inkább a vinyóval van gáz :)

2011. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem a winyó, mert kipróbáltam több játékkal is, hogy a belsőre telepítettem, de ugyan úgy szaggattak. A proci hűtése rendben van, ki vannak tisztítva a hűtőbordák.
2011. ápr. 3. 11:05
 6/17 anonim ***** válasza:
vegyyél másik tápot mert a codegen nem ér semmit
2011. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 mate0117 ***** válasza:
de az a vinyó is hány éves má ???
2011. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Panda Péter ***** válasza:
ilyen hibajelenséget, hogy lassulás, meg szaggatás, rossz táp nem okoz. viszont ennek ellenére az a codegen (kodegány) táp életveszélyes, sürgősen cserélendő, de nem kell neked 500W, még 400 is sok. chieftec vagy fsp.
2011. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
futtass egy memtest et...
2011. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Vettem új tápot, egy Chieftech 500w-osat, de semmi változás.


Készítettem két videót is, hogy hogy ingadozik játék közben az FPS:


Assasins Creed Brotherhood:


http://www.youtube.com/watch?v=QEe0K43OWgw


NFS Hot Persuit:


http://www.youtube.com/watch?v=8ygmZJte1i8


A másik, amit észrevettem, hogy a processzorhasználat játék közben folyamatosan 100%-on van. Lefutattam a MemTest-et, de nem talált semmi hibát. Tehát akkor mégegyszer:


Alaplap - nem hibás, mert a régi is ezt csinálta

RAM - nem hibás, MemTest nem talált semmit, plusz kipróbáltam külön-külön a kettőt, ugyanaz az eredmény

Videókártya - nem hibás, mert a régivel is ezt csinálta

Táp - nem hibás, mert a régivel is ezt csinálta

HDD-k: nem hibásak, mert mindkettőn ugyanúgy laggol

Proci - ?


Amikor új alaplapot vettem, akkor volt egy Win 7 újratelepítés is, és semmit nem telepítettem fel, csak a drivereket, de ugyan úgy laggolt... Szóval szerintem nem szoftveres gond.

2011. ápr. 5. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!