Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pirelli DRG A225G routert...

Pirelli DRG A225G routert hogyan kell beállítani? Hogyan tudok belépni az admin felületbe? Hogyan kell rajta bekapcsolni a wifi-t?

Figyelt kérdés

A T-home hozta a routert a kábelnet előfizetésez. Sajnos én nem voltam jelen a beszerelésnél, csak a szüleim, így meglepetésként ért a router léte is maga.

A routerhez nem kaptunk használati útmutatót, cd-t, még dobozt sem...

Rendeltem IP-TV-t is. A cucc úgy van összedugva, hogy a kábelmodembe megy a koax, meg a táp. A router a set-top-boxal van összekötve egy Ethernet kábellel, valamint egy telefon kábel(ADSL kábel) van még a routerbe kötve, ami a kis telefonos dobozkából jön.

Ennyi.

A modembe még be volt dudva egy ethernet kábel, ami csak úgy volt. Gondoltam azt bedugom a routerbe, mert egyébként a modem és a router nem lenne kapcsolatban...

Viszont hiába minden, még az admin felületbe sem tudok belépni, hiába írom be a böngészőbe, hogy 192.168.1.254 nem történik semmi...


Laptopól akarom használni a netet, most csak úgy megy, ha közvetlenül a modemről csatlakozom vezetéken keresztül.


Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ott azt mondták, hogy nem értik a szitut, mert kábelnethez ez a router nem jó (ezt én viszont nem hiszem el) és tudnak adni routert 8000ft kiszállási díj ellenében kihozzák és be is üzemelik, de ebben nincs benne a router ára. HAHAHA! Akkor inkább veszek magamnak egy routert 5000 ft-ért...

De minek vegyek, ha itt van egy? Csak rá kéne jönnöm, hogy hogyan működik...


Ebben kérem a segítségeteket!


Köszönöm!!


Itt van pár kép:

Modem+set-top-box:

[link]


Router:

[link]

Most ugye, ha igy van megcsinálva, akkor nincs netem, mert a modemből a vezeték a routerbe megy. Ha a gépbe dugom, akkor tudok csak netezni most.


2011. ápr. 3. 10:17
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Most én az nem értem milyen kábel netről beszélsz?

A Pirelli DRG A225G egy ADSL2+ modemmel integrált Wi-Fi router, ADSL -en kívül semmi mást nem tudsz vele megosztani, mert nincs rajta WAN port. Ergo: kábelnetet sem.

De ha ez tényleg kábel előfizetés hol van a kábelmodem? A T-Home -osok tuti nem hoznak ki neked tévedésből ADSL modem routert kábel előfizetéshez. Nem lehet, hogy tévedsz és mégis ADSL -ről van szó?

2011. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az első képen, amit linkeltem - de bemásoloom ide is: [link] ) jobb oldalon látod a modemet. A modembe bemenő baloldali vastag fehér vezeték a kábelnetes kábel.

Igen, ADSL kábelem is van (WTF ?), amit a második képen láthatsz ( [link] ), mint bal szélső vezeték.


Ez a helyzet. Most akkor azt nem értem, hogy a router mire van? ADSL kábelről jön az IP-TV és kábelről a net? Akkor lehetett volna ADSL netem is, nem? Azt tudom, hogy mikor érdekéődtem, akkor azt mondták nekem, hogy ebben a házban csak kábelnetet tudnak adni.

2011. ápr. 3. 11:13
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor igazat mondott a callcenteres srác és ha wifit akarok, akkor vennem kell egy routert?


De ezek szerint mivel kábelnetem van, így nem jó akármilyen router?


Milyen routert nézzek?

2011. ápr. 3. 11:15
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Ja igen bocs látom, az amelyiknek az az USB (B) csatlakozója van, van benne van a kábel és az UTP.


"Azt tudom, hogy mikor érdekéődtem, akkor azt mondták nekem, hogy ebben a házban csak kábelnetet tudnak adni."


Ez így baromság, mert az IP TV az Internet protokollon működik (innen is az elnevezés). Tehát ahol van IP TV szolgáltatás, ott 1000 %, hogy internet is.

Itt szerintem csak a T-Home -osok hanyagságáról van szó..


"Most akkor azt nem értem, hogy a router mire van?"


Csak a szolgáltató modem-routerén keresztül működhet az IP TV szolgáltatás, mert annak a modeme tudja az ehhez szükséges szabványokat.


"ADSL kábelről jön az IP-TV és kábelről a net?"


Kicsit nevetséges, de így van. Bár nem tudom, hogy így is jár-e a kettős kedvezmény (persze ha mindkettő T-Home szolgáltatás.)


"Szóval, akkor igazat mondott a callcenteres srác és ha wifit akarok, akkor vennem kell egy routert?

De ezek szerint mivel kábelnetem van, így nem jó akármilyen router? Milyen routert nézzek?"


Így van, csak egy routert kell venned a kábelmodemhez. Mert a Pirelli DSL modem-routerrel ez nem fog menni.

Én amúgy TP-Link -et ajánlom. Remek az ár/érték arányuk és 5 év cseregarancia van rajtuk. És még sosem volt velük gondom. Persze nem feltétlen a legolcsóbb modelleket kell belőlük megcélozni.

2011. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 3. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
egy routert kell venned 5LAN és wifi antennásat azszem VOip routerbe beállítod adsl felhasználoi jelszot kapcsolódáshoz , iptv is hozzákötheted
2013. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!