Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha procit cserélek a gépben,...

Ha procit cserélek a gépben, a windowst is újra kell rakni? Illetve, ha a mostanitól majdnem kétszer nagyobb procit rakok bele, nagy lesz a különbség a gép gyorsaságában? A ram mérete marad.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell újrarakni.


A gép sebességében attól függően fogsz érezni különbséget, hogy mire használod, meg az is számít mi volt az eredeti proci, mert én mikor cseréltem Northwood Celeronról Northwood Pentium 4-re, akkor persze hogy még netezéskor is volt, mert a flash-es tartalmak szaggattak az előzőn, de ha például egy Athlon II X2-t cserélsz Phenom II X6-ra, akkor hiába sokkal gyorsabb utóbbi, előzőn sem szaggattak flashes tartalmak, így ott nem lesz különbség, játékoknál, videó konvertálásnál, tömörítésnél persze lesz. Aztán ha nagyon kevés ramod van és a swapelés lassít, akkor sem fogsz sok helyen érezhető különbséget észrevenni.


Ha leírnád pontosan mit cserélnél mire, és mire használnád, akkor értelmesebb választ lehetne adni rá.

2011. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És nézz utána, tudsz-e váltani.

Pl én azért vettem 2005-ben akkor új, 775-ös alaplapot, hogy később tudjak procit cserélni. Csak arra nem gondoltam, hogy a 915-ös chipset, ami rajta van, maximum azt a P4-est támogatja, amit vettem hozzá. Most hiába vennék kétmagost hozzá, nem menne.

2011. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!