Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a külső HDD-nél az...

Mit jelent a külső HDD-nél az rpm fordulatszám? Befolyásol valamit a fájl lejátszásában?

Figyelt kérdés

A HD TV készülékemben lévő média player-hez szeretnék egy külső HDD-t venni és arról nézni a HD-s filmeket.

De nem tudom hogy pontosan milyet válasszak.

Ez jó lenne szerintetek?


[link]


Csak mert olvastam itt az egyik kérdésben hogy talán nem mindegy milyen a HDD fájlrendszere?


2011. ápr. 7. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Adattároláshoz jó az 5400 rpm.

A 7200-as vagy attól gyorsabb olyan felhasználáshoz kell, amire te oprendszert, programokat, játékokat telepítesz, mivel nagyon sok 1MB-nál kisebb fájlt kell folyamatosan a rendszernek elérni. És abban van különbség hogy 5400 fordulattal tölti be az adatokat az a merevlemez, vagy 7200 fordulattal, nyilván a gyorsabb merevlemez kisebb elérési időt produkál.


Csak nagyobb méretű fájlok tárolására, mint a filmek, képek, arra jó az 5400rpm, ahogy a linkben is van.


A fájlrendszer viszont nincs összefüggésben a fordulatszámmal. A fájlrendszerek általában formázatlanok vagy FAT32-n vannak. FAT32 esetén maximum 4GB-os fájlokat tudsz a lemezre helyezni, azon felül nem engedi. Ekkor formázáskor NTFS-re kell állítani a fájlrendszert, és eltűnik ez a korlát. Abból a szempontból nem mindegy hogy melyik fájlrendszeren van, hogy mire akarod használni. Ha PC és notebook a használó eszköz, ott nem gond az NTFS.

De van olyan eszköz (ami nem számítástechnikai hanem szórakoztatóipari) például nem képes kezelni az NTFS-t, így csak FAT32 marad mint lehetőség.

2011. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Csak egy tapasztalat: nekem is van egy samsung 160 gigás s2-m, és a sima usb-kábellel problémás volt, dupla kellett a tápellátásra a gépen. Az 500 gigás maxell viszont simán megy szimpla usb-vel, lehet nem a gépemmel van baj, hanem a samsunggal (nem tudom, kinek mi a tapasztalata, vagy csak én fogtam ki ilyet).

WD TV médialejátszón viszont mindkettő teljesen problémamentes, már hosszú ideje.

2011. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor vásárláskor mindenképp olyan HDD-t választok amit NTFS fájlrendszerre lehet állítani mert a FAT 32 nekem nem jó,mivel nagyobb méretű filmfájlokat másolnék rá mint 4GB.

A TV-m használati útmutatójában pedig sajnos nem találok leírást arról hogy kompatibilis e az NTFS-el :(


[link]


De bízom benne hogy kompatibilis,épp úgy mint a 2.válaszolónak.

Köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek.

2011. ápr. 7. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Yo!

A fájlrendszer nincsen a merevlemez dobozára írva, operációs rendszer alatt tudod megformázni, ott kell kiválasztani, hogy ntfs fájlrendszert használjon. :) Szóval ne aggódj, vegyél akármilyen merevlemezt :)

Amúgy az újabb vinyók már alapértelmezetten ntfs fájlrendszerre vannak formázva.

2011. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a nem mindegy. Most olvasom el újra a kérdező írását, és rádöbbentem, hogy nagyon félreértelmeztem =/. Bocsánatot kérek, előző hozzászólásomat tekintsd semmisnek :D
2011. ápr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne kipróbálni vásárlás előtt,hogy képes-e ellátni tápfeszültséggel a tv egy ehhez hasonlót.Ha netán nem,akkor külső,saját tápost kell venni.

A fordulatszám nem igazán szempont most,az 5400 talán még jobb is,mert halkabb.

2011. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Időközben megvettem a fent belinkelt típust,és működik normálisan a TV-vel úgy ahogy kell.

Gyárilag FAT32-es fájlrendszeren volt de a PC-men átformáztam NTFS-re és így már szuper :))

2011. ápr. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!