Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Advanced Format-os,4k szektorm...

Advanced Format-os,4k szektorméretű WD vagy Samsung winyót ha WinXP alatt akarok használni, akkor csak partícionálni és formázni kell egy ehhez szükséges célprogrammal, vagy mindig futtatni kell egy programot XP alatt, hogy jól tudja írni?

Figyelt kérdés
Illetve a Seagate winyóknál a firmware-ben van benne a kezelőprogram, tehát nem kell külső, de akkor azt csak simán lehet partícionálni, formázni is XP alatt?
2011. ápr. 9. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Minek azt külön particionálni? Az XP telepítője mindent megcsinál, hacsak nem 2 particiót akarsz a merevlemezre.
2011. ápr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Öööööö, hát nem értem ezt a "külön"-t. Partícionálás és kész.

Egyébként az XP telepítőjével szinte mindent meg lehet csinálni, a két partíciót is. Viszont a modernebb hdd-ket (advancet format, 4kb szektormérettel) az xp nem tudja normálisan írni, ezért külső segédprogramot kell használni, de nem akarom újra leírni az egész kérdést. Szóvel ezekkel rendező, "align" programmokkal nem vagyok képben, hogy hogyan kell használni őket. Lehet natúrban írni a hhd-re xp alatt, csak néha-néha a ráírt adatokat át kell rendezni a programmal, vagy a programnak mindig futni kell?

Egyébként már megvettem a régi típusú, még 512 byte szektorméretű winyót, de azért még érdekelne a dolog, mert szerintem még sokáig fogok xp-z használni és 2011. január 1.-től már mindenki csak advanced format-os hdd-t gyárthat.

2011. ápr. 18. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!