Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi oka lehet annak hogy a...

Almighty77 kérdése:

Mi oka lehet annak hogy a számítógép kikapcsolása után ugyanugy megy a proci és a táp ventije?

Figyelt kérdés

sziasztok! A monitort kikapcsolja de hallani, és meg is néztem hogy a proci és a táp ventije megy. a proci venti ha a gépet kikapcsolom akkor lassabban megy, de ha bekapcsolom akkor jobban felpörög. tegnap óta csinálja. már csináltam egy rendszer visszaállitást de nem segitett. win xp sp3 van fönt. asztali gép.

pc fórumon próbáltam volna de most nállam nem jön be a honlap:( googléban is próbáltam de nem találtam megoldást.


köszi előre is . jó hétvégét !


34F


2011. ápr. 10. 11:10
 1/4 alfonz64 ***** válasza:

Szerintem itt kell állítani:

[link]

ACPI Suspend Type s1 s2 s3 s4

2011. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sziak, köszönöm a választ! onnan idulok ki hogy a biosban nem szoktam elállitani semmit. magától is elállitódhat? ma csináltam egy bios default ot meg rendszer visszaállitást is. kivettem alaplapi elemet és visszaraktam, tegnap este kezdődött el minden,eddig ugyanugy kikapcsolt a megszokott módon. start menü kikapcsolás-kikapcsolás. és szépen kijelentkezett leállitva mindent. de tegnaptól a ventik mennek a proci venti is meg a tápegység ventije is. használok egy shutdown nevü kikapcsoló programot , ami kikapcsolja a gépet a kivánt időpontban(tegnap este rá volt állitva)arra keltem hajnalban hogy megy a gép ill a ventik, szóval nem kapcsolta kis a gépet(monitor az ki volt kapcsolva). ez okozhat ilyen hibát? már letöröltem a progit, de a probléma maradt. egyébként ezt a progit sokáig használtam de nem volt ilyen jellegü probléma.
2011. ápr. 10. 15:05
 3/4 alfonz64 ***** válasza:
"szia, köszönöm a választ! onnan idulok ki hogy a biosban nem szoktam elállitani semmit. magától is elállitódhat?" Magától nem állitodik el semmi. De ha elálitod a gépet hogy kikapcsolásnál, ne kikapcsoljon ki hanem szunyokálni menjen akkor ilyet csinálhat, ezt a progran is átálithatja. Lehet a shutdown nevü program lesz a hibás, mert lehet benne hagytál egy időpontot. Ezt a programot én is használom mert olyat is tud hogy nem kapcsolja ki teljesen a gépet és több időpontban is tudja felkelteni a gépet, ez nem rossz tv-kártya esetén ami több felvétel is készül, de ehez a biosban be kell állitani s3 vagy s4-et. Ez azt csinálja hogy nem kapcsolja ki teljesen a gépet. A Bios defaultban is be lehet kapcsolva a s3 vagy s4. "letöröltem a progit, de a probléma maradt" pontosan mert nekem a tv-kártya progi is ugyan olyan modon le tudja kapcsolni a gépet hogy késöbb a shutdown onan is fel tudja éleszteni. Szerintem az történt hogy a gépeden lévő oprendszer nem használta ki a s3-at az energia takarékos kikapcsolást, jött a shutdown és beálitotta. És most már úgy marad. Hátha lehet valamit állitgatni a shutdown progiban. Hát ha a még a"rendszer visszaállitás"-se segitett ha arra az időpontra állitotad vissza mikor a shutdown programot telepitetted és arra a meghajtóra volt beállitva a rendszervisszaálitás ahova telepitetted akkor a hiba nem az oprendszerben akkor csak a bios beállitásban lehet.
2011. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szia. mióta nem irtam ide, ujratelepitettem a windowsot xp sp3 al. de semmi nem történt, ugyanugy mennek a ventik kikapcsolás után. több fórumon is ez a téma megnéztem de nem találtam megoldást még. a kikapcsoló proginál nem szoktam beállitani hogy pl csak hibernálja, mindent hagyok alapértelmezés szerint, hogy állitsa le teljesen. nagyon sokmindennek utánna jártam, energiagazdálkodási beállitásoknál is megnéztem mindent, bios is oké, már ajánlottak egy bios frissitést is de nem merem bevállalni mert ugy tudom hazavághatom vele az alaplapomat. csütörtökön beviszem az egyik ismerősömhöz pc boltban dolgozik. nagyon sok idő mire utánna járok ennek, azt hittem könnyebb lessz megoldani. köszönöm az eddigieket. még egy furcsa eset: ha előhivtam a feladatkezelőt azt irta ki hogy a feladatkezelőt a rendszergazda letiltotta(vagyis én)(ez rendszertelepités után volt) holott én nem tiltottam le semmit sem, olvastam hogy ez lehet virus is, de egy start futtatásba bemásolt parancsal (amit a netről néztem ki egy fórumból)ezt már megoldottam. lehet hogy ezt a nem kikapcsolást is egy virus okozza!? igaz hogy a c meghajtón van az uj rendszer, de a d meghajtón megbujhat bármilyebn virus, avastom van nem jelez semmit sem,(néha ezt jelzi dcom exploit ilyesmit blokkol ) de lehet le kellene futattni valami trójai keresőt vagy mit. szép napot!
2011. ápr. 11. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!