Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tud elromlani az alaplap...

Hogy tud elromlani az alaplap és processzor a órajel emeléstől?

Figyelt kérdés

mitől tud elromlani ha csak felhúzom az fsb-t pár száz MHz-vel

megsülni ugy se fog


2011. ápr. 13. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Pár száz MHz-el??? Van fogalmad az mennyi? Lehetetlen..

Hogy megsül vagy se, arról nem engem, az alaplapot kell meggyőznöd.

2011. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ne légy abban olyan biztos.

Mivel az alaplapi félvezető alkatrészek nagy része is olyan, ami a gyártási selejtből kerül ki. (PL. terveznek egy vezérlőt, amit elkezdenek gyártani. A várt paramétereket viszont csak X% tudja. Ez az elsőosztályú termék. A maradék x%-ból, Y%-k csak a tervezett paraméterek 80%-át tudja. Ez lesz a másodoszályú termék, stb). Ezért van egy gyártótól többféle ugyanolyan architektúrával felépített, de más paraméterű és tipusjelzésű alaplap és processzor.

Mivel a frekvencia növelés hatására arányosan növekszik a kapcsolások száma a félvezetőn belül. Ez azért gond mert egy tranzisztor akkor fűt nagyon, amikor a két végállapot között van. A kapcsolási gyorsaság növelhető a tápfeszültség csökkentésével, viszont így az áram is nőlni fog. Tehát minnél nagyobb az órajel, annál jobban fog fűteni minden processzor és vezérlő az alaplapon. Ezt a hőzerhelést nem minden félvezető eszköz tolerálja. Esetedben sajnos minden alkotó kevesebbet bírt.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

felkarom húzni a processzor órajelét mert nagon gyenge már de új csk sokkal késöbb tudok venni

igaz hogy 10% ot gond nélkül lehet húzni ?

és kell feszültséget állítani procinál vag ramnál ?

2011. ápr. 13. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha fsb-t noveled 10%-al, akkor minden mas buszsebesseg noni fog 10%-al. Kiveve ha a ram es a vga buszsebesseget fixre allitod. De ha birja, akkor ramot is erdemes az fsb-vel huzni, hiszen lenyeges sebesseg javulas erheto el a gyorsabb memoia irassal, olvasassal. Nekem 7%-al van magasabbra allitva az fsb, es stabil a rendszer, de komolyan huzni nem akarom. Ennyinek mondjuk nincs is jelentosege igazabol, es egy regi procitol ne is varj te se csodakat, kulonosen ne extra hutes nelkul. Egyebkent sem az orajel a fo parameter egy procinal.
2011. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja es irhatnad milyen procid van meg alaplapod.
2011. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a processzor az amd athlon x2 3600+

alapalp msi k9n4-ultra-f

3 gb ram ddr2 és 800 mhz de ugy tudom 667 en megy

2011. ápr. 13. 19:20
 7/7 A kérdező kommentje:
honnan tudom hogy a ram bírja-e és azok tönkremehetnek ?
2011. ápr. 13. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!