Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel Atom N330 processzor...

Az Intel Atom N330 processzor mennyire jó egy Intel Celeron D - 2,80GHz-es processzorral szemben?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gépemet szeretném már nagyon lecserélni, amely az alábbi konfigurációval rendelkezik:

Intel Celeron D - 2,80 GHz;

1GB RAM(512+512MB memóriákból van);

nVidia GeForce 6200 256MB,

160GB HDD,

bár nem fontos de SoundBlaster Audio hangkártya van benne. Most kinéztem egy egész olcsó gépet, amely az alábbi konfigurációval rendelkezik:

Intel Atom N330 processzor

NVIDIA ION GeForce 9400GT

RAM 4GB

500GB HDD

Sajnos többet őszintén szólva nem tudok, mert az oldalon csak ennyit írnak le, de már ennyiért nekem nagyon megtetszett.Itt egy oldal, ahol Ti magatok is megszemlélhetitek eme gépet, hátha valamit nem tudnátok megérteni: [link] (Elnézést, hogy szlovák az oldal, mivel Szlovákiában élek).Szerintetek ez a gép a jelenlegi gépnél jobb vagy rosszabb?


2011. ápr. 23. 16:54
 1/8 A kérdező kommentje:
És elnézést, ha félreérthető, így konfigurációkkal nagyon nem értek:-(
2011. ápr. 23. 16:56
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó és még egy dolog, mivel írják, hogy operációs rendszer nélkül adják, 4 GB RAM-mal erre inkább már Windows 7 ajánlott, ha esetleg megvenném?:D És még valami: a gépet inkább játékra használom, de gyenge gépigényűekre, mint például Medal of Honor - Allied Assault, RuneScape, World of Warcraft, vagy olykor egy kis Left 4 Dead.
2011. ápr. 23. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:

N330-as procin te ugyan nem fogsz játszani, ugyanis netbookokhoz vannak fejlesztve, alacsony fogyasztás, cserébe harmatgyengék.


gondolom vékonyított házú gép, amik a tescóban is vannak. Ezeket internetezésre szokták használni, épp elfut rajtuk a flash (youtube, facebook), de ezek is leggyengébb minőségben


a 9400 sem egy mai darab, flashjátékra már alkalmatlan, főleg úgy, hogy 2 hetente jön ki az új kötelezően letöltendő flashplayer frissítés, a folyamatosan elcseszett hardweres gyorsítással, de én inkább hardweres lassításnak hívnám.

2011. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az új mindenképpen gyorsabb lenne mint a régi, viszont ha jól néztem az árát (223 Euró) abból már asztali gépet is össze tudsz rakni, ami bőven lenyomja ezt a mini-PC bigyót, de ez csak az én véleményem.
2011. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, akkor inkább hanyagolom ezt a gépet.Mindenkinek ment a zöld kéz!További szép napot!
2011. ápr. 23. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennek is megvannak az előnyei:

Kicsi, keveset fogyaszt, nagyon halk, megbirkózik a HD videókkal is, így akár rákötheted a HD TVdre, ha éppen van otthon. A mostani gépednél mindenképp jobb. És a játékokkal elboldogulna, amiket írtál. (talán a Left 4 Dead-el nem annyira...)


Viszont az is igaz, hogy ennyiért vehetnél egy rendes Micro ATX gépet is (azaz rendes méretű gépet), ami ennél jóval erősebb lenne.

2011. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez drága is, kb. 60 ezerből jön ki ennyi euró. Ennyiből AM3-as konfigot lehet kapni, 2 magos Athlon II-vel és ennél jobb video kártyával.
2011. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is, akkor nézegetek egy másik gépet. Most csak az a probléma, hogy anyagi problémáink is vannak, de nekem most feltétlen kell a gép még iskolára is, de ez a gép már annak felét se tudja rendesen sajnos szolgálni.Mindannyitoknak megy a zöld kéz!További szép napot, kellemes húsvéti ünnepeket!
2011. ápr. 24. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!