Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy Pentium 4...

Mi a különbség egy Pentium 4 3 GHz-es processzor és egy AM2 Athlon 3200+ processzor között?

Figyelt kérdés
Használt gépet szeretnék venni, s azt tanácsolták feltétlen figyeljek oda processzorra. Abban az árkategóriában, amelyben gondolkozom, rendszerint e két processzor valamelyike szerepel a konfigurációs leírásban. Melyiket érdemes választani? Egyáltalán van-e különbség a kettő között? Ha igen, mi?
2011. ápr. 23. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyiért szeretnél gépet venni? És hova valósi vagy? Ha a közelben vagy, tudok egyet nem is drágán... :P


Amúgy meg egy AM2es alaplapba a következő fajta Athlon processzorok mennek:

Athlon 64

Athlon 64 X2

és Athlon 64 FX


Ha az X2 van benne, akkor azt venném, mert az 2 magos, különben pedig a Pentium 4et.

2011. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A processzor neve az amit megadtam: Athlon 3200+


Nincs a nevében semmilyen X2 meg ilyesmi. A kérdés pedig arra vonatkozik, hogy ez a proci rosszabb-e vagy jobb-e az Intel 3 Ghz-es Pentium processzoránál. Ennek a neve is szimplán csak Pentium 4 3 GHz, semmilyen más típusmegjelölés nincs. Legalábbis én nem találtam.


30 ezer forintos árkategóriában nézelődtem, és Szolnok megyei vagyok.

2011. ápr. 23. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom sima Athlon 64 azaz jobb az Intel Pentium 4.
2011. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
s939 -tól fölfele az AMD alacsonyabb órajelen is veri s478 -as Intelket. Szóval ha az az Athlon64 tényleg AM2 -es, akkor egyértelműen az a jobb.
2011. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
Amúgy ilyen árkategóriába már nem nagyon érdemes használt gépet venni. 45-50 eFt -ból már, zsír új gépet lehet kihozni. És az szerintem nem mindegy! Nem csak a jóval nagyobb teljesítmény, fejleszthetőség miatt, hanem a garancia időtartama miatt is.
2011. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát azért 15-20 ezer forint nem kevés pénz. Legalábbis nekem. Nem akarok én fejleszteni; javarészt irodai munkára kell. Játszani csak a nagy kedvencet, a Fifa09-et, 10-et, esetleg 11-et venném elő :) Ahhoz nem hiszem, hogy olyan nagy teljesítményű gépre lenne szükség.
2011. ápr. 23. 19:51
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát a FIFA 10-hez és 11 -hez, azért már kell egy jó kis belépő szintű video kari, hogy élvezhetően lehessen játszani, azt meg nem érdemes AGP platformra megvenni, mert sokkal drágábbak és ráadásul lassabbak is.


Amit én ajánlok neked 50 eFt körül, az meg már a Windows 7-et is szépen futtatja, gyári hardver kompatibilitással.


A használt gép meg mind zsákbamacska, én még gyűjtögetnék hozzá egy picit a helyedben. :) De te tudod, sok szerencsét! (Mert a használthoz az sem árt!)

2011. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van, de a munkám miatt minél hamarabb szeretnék egy megbízhatóbb gépet a jelenleginél. Itt van egyébként a gép, amire gondoltam


[link]


Úgy képzeltem, hogy némi módosításért gazsulálok a boltban: egy nagyobb vinyóért és valami jobb videókariért...

2011. ápr. 24. 08:20
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Ha elkezdesz variálni, akkor azt mondják 40. Az pedig már nagyon közel van egy zsír új gép árához. :) A honlap dizájnjából is megmondom neked, hogy ez a pc-max.hu, annál lehúzósabb céget, meg már nem is ismerek. :D


Csak úgy tájékoztató jelleggel, itt az én verzióm a pcx.hu -ról: ;)


Alaplap: Asus P5G41T-M LX (11 075 Ft)

CPU:Intel Celeron Dual Core E3400 @2,6 Ghz (9 825 Ft)

RAM:Kingmax 2 GB DDR3 1333MHz (4 800 Ft)

HDD:Western Digital 320GB 8MB SATA2 WD3200AAJS (8 500 Ft)

DVD-író:Sony AD-7260S-0B SATA (4 125 Ft)

HÁZ: Asus TA-N11 (5 675 Ft)

TÁP: FSP350-60APN (6 313 Ft)


Összesen:50 313 Ft


Alaplapra integrált INTEL GMA HD X4500-vel, ami a FIFA 11-el is megbirkózik. Megbízható FSP táppal. A fő alkatrészekre min. 3 év garancia. Ingyér' kiszállítják, 50 eFt fölött.


Most 20 eFt megspórolsz egy használt géppel, de utána legalább annyit ráköltesz, mert rájössz, hogy egy kalap fost vettél, kevés memóriával és kicsi vinyóval és egymagos procival. Szóval, komolyan nem értelek...


Mindegy, Kellemes Ünnepeket! :)

2011. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Meggyőztél :)


Köszönöm a segítséget! Kellemes ünnepeket!

2011. ápr. 24. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!