Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire figyeljek mikor monitort,...

Mire figyeljek mikor monitort, és alaplapot veszek?

Figyelt kérdés

most vennék majd egy alaplapot és mondják hogy nézem a chipsetjét, de azt sem tudom mi az, meg hogy azon kívül mit nézzek.


kb így vagyok a monitorral is...21"osat szeretnék lcd-t de nem tudom hogy mire kellene még figyelni....


2011. ápr. 25. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
mivel semmi tájékoztatás nincsen a többi gépalkatrészről, így lehet, hogy először nem a chipszettel kéne foglalkozni, hanem a csatlakozásokkal, monitornál meg figyelheted mondjuk azt, hogy FullHD legyen...
2011. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Mondjuk alaplapnál elsősorban arra kéne figyelni, hogy milyen processzorod van, vagy hogy milyet szeretnél venni? pl.: Gyártó: AMD/Intel, foglalat: AM2, AM2+, AM3/LGA775, LGA1155, LGA 1156, LGA1366, stb..


Monitornál meg hogy mik az igényeid? Inkább játék, munka, film nézés stb.. mert nem mindegy..

2011. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

játékra kellene kellene monitor....


tudom hogy alaplapból olyan kell ami am3-as ddr3-as memória belemenjen és pcie-s legyen de nem tudom ezen kívül mi az ami még számít...

2011. ápr. 25. 09:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Üdv

Mivel AMD s a procci igy a chipset AMD vagy Nvidia Legyen

A VIA chipsetes alaplapokat kerüld !!!! ne engedd magad rábeszélni bármit is feszeget az eladó!!


Monitor TFT és a frissítési frekvenciája

DVI csatlakozos persze elötte nézd meg hogy a videókártyád rendelkezik e vele :)


[link]

2011. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

AM3 -ban már abszolút nincs is VIA chipsetes alaplap!

Amúgy az Nvidia chipseteseket sem árt kerülni, már nagyon rég nem fejleszt új chipsetet AMD -re (de Intel -re sem), csak a platformjával van elfoglalva. Így nyugodtan ki lehet jelenteni: AMD -re csak egyetlen értelmes chipset készet létezik: mégpedig az AMD. :)

2011. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

és azon belül kell néznem valamit? mármint amd chipsetes legyen és ennyi....nem kell nézni vmi sorozatszámot?

és hova van az írva hogy amd a chipset?

2011. ápr. 25. 09:47
 7/7 A kérdező kommentje:

pl ez mit takar?

Chipset: AMD 880G/SB710

2011. ápr. 25. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!