Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem a gépembe egy kingmax...

Vettem a gépembe egy kingmax 1GB ddr2 800mhz ramot beleraktam a gépbe de nem érzékeli az everest csak az egyik ramot mutatja ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
a másik ram is ilyen mint amilyet vettem
2011. ápr. 27. 13:14
 1/5 A kérdező kommentje:
2 ram hely van a gépembe kipróbáltam h az újjat a másik helyére teszem viszi fordítva is, csak együtt nem akar működni vagyis működik a régi ram az új nem ha együtt rakom a másikkal be :S
2011. ápr. 27. 13:53
 2/5 A kérdező kommentje:
1015 megát ír ki mindig az everest
2011. ápr. 27. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet az alaplapod másik memóriamodulja van meghalva. tedd csak abba bele az egyik memóriát, ha visítani fog az lesz a hiba
2011. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
visított de elhallgatott most nézem az everestet és most már viszi :D
2011. ápr. 27. 14:38
 5/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Pucold ki mindkét slot-ot, mert amit írtál az érintkezési hibára utal. (Szerintem).

Szarabb a helyzet, ha a forrsztás repedt meg.

Van egy mód amivel meg lehet nézni, hogy tényleg érintkezési hiba van-e, de ez nem mutatja meg, hogy a forrasztás a szar, vagy koszos az érintkező.

Ez a módszer a következő:

Fogsz egy RAM-ot berakod a kiszemelt SLOT-ba, gép be, ha kapálódzik, akkor gép ki, RAM finoman a SLOT-ban megmozgat, gép be (Itt már ki is bukik melyik SLOT-tal van a baj). Ha feláll az op.rendszer, akkor az egeret körkörösen mozgatod finoman, miközben a másik kezeddel a RAM-ot "masszírozod" (mozgatod tengelyirányra merőlegesen oda vissza finoman). Ha kifagy, akkor megnézed, hogy a SLOT mennyit mozdul el. Ha semmennyit, akkor koszos az érintkező. Rongyot, kiskefét és denaturált szeszt neki! Ha a hiba ezután is fenn áll, akkor lehet mind az 100 lábát átforrasztani, mert azt a repedést még nagyítóval sem fogod megtalálni.

Esetleg a hiba a RAM-on is előfordulhat, de BGA-ott IC-t forrasztani lehetetlen (ezalatt értem azt, hogy sok kis fekete kocka van a hordozón aminek nincs lába, de egy rakás madzag megy be alája).

Nagyjából ennyi.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!