Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi RAM-ot tehetek maximum...

Mennyi RAM-ot tehetek maximum az alaplapba? Asrock Intel CoreDual SATAII

Figyelt kérdés

Jelenleg egy darab DDRII-es 2Gigás Kingmax van benne, 2 db DDR és 2 db DDRII-es hely van a lapon.Tehetek be még egy 2 Gigás Ram-ot, vagy felesleges, nem tudja kihasználni a lap?

Zeneszerkesztéshez és játékhoz használom, szóval kell a memória rendesen....:))))


2009. márc. 7. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg igen, DE!

Függ az alaplaptól, hogy mennyit "bír el", és attól is, hogy a proci mekkora memóriát tud megcímezni, ebbe a videókari memóriamérete is beleszámít, vagyis, hogy pontos, 100%os választ lehessen adni, szükség lenne az alaplap, a proci és a videkártya pontos tipusára.

2009. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég hülye kérdés! Am általában 8Gb egy átlagos alaplap terhlhetősége, de hogyha beleteszel 8GB éscsak 32 Bites XP/vagy vistad van akkorcsak 3gb tudsz használni.


Egyébként milyen zenéket szerkesztel?


Ha kell link hogy holtudsz letölteni 64bite op.-rendszert szólj!

2009. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alaplap max 4GB-t tud kezelni, és belerakod a 4GB-t, és még 64 bites is az op.rendszer amit használsz, akkoris csak kb 3.2-3.5GB RAMot fogsz tudni kihasználni.
2009. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Úgy emlékszem, 2Gigát tud kezelni max., a procim; Intel Core2Duo E4500 2.2 Ghz, A vga egy Asus Ati Radeon HD / vagy EAH / 3650 Silent Magic. Mellesleg sok gondom van a VGA-val, tudtok segíteni, mert akkor kommentben leírnám miről van szó. Feltettem már sok kérdést ezzel a kártyával kapcsolatban, de nem oldódott meg a problem.....:(((

2009. márc. 7. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha 64 bites oprendszert teszel fel (asszem a proci támogatja) és az alaplap le tud kezelni nagyobb memóriát, akkor érdemes bővíteni.
2009. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

lábjegyzetként:


Az összes 32bites Vista változat 4GB memóriát tud lekezelni (kivéve a Starter: 1GB). 64bites Vista-k közül a Ultimate, Enterprise és a Business 128GB-ot, a Home Premium 16GB-ot míg a Home Basic 8Gb-ot. A Vista Starternek nincs 64bites változata.

2009. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Rosszul írtam; az alaplap; Asrock 4Core Dual SATAII

Egyébként 32-es WinXP-t használtam edddig, tegnap elött WinXP Extented Edition Diablo-t tettem fel. Lehet, hogy az 64-es?

2009. márc. 7. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Kellene az alaplapod pontos típusa és hogy a vga-n hány mega ram van. A 64 bites xp szar, úgyhogy ha 4 giga vagy több ram kell neked(alaplapi memória+videokártya memória), akkor 64 bites vistára van szükséged.

A te lapod egyébként valószínűleg 4 giga ramot tud kezelni, mert a ddr1 és ddr2 tuti nem működik egyszerre. Vegyél bele 2x2 giga 800 mhz-es ram-ot, vagy még egy pontosan ugyanolyat, mint a mostani 2 gigás modul.

2009. márc. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt az alaplapod leírása. Az áll benne: "Max. capacity of system memory: 2GB". Ebbe ne tegyél többet...

2009. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. márc. 9. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!