Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro-ATX (uATX vagy mATX)...

Micro-ATX (uATX vagy mATX) alaplap belemegy a sima ATX házba?

Figyelt kérdés

Az alaplap micro-ATX lesz (nagy valószínűség szerint egy  GIGABYTE GA-H67M-UD2H-B3), de a házaknál gondban vagyok. Különböző oldalakon ugyanazt a házat (cikkszám egyezik) láttam micro-ATX-ként, ATX-ként és midiATX-ként is (ez utóbbi nem az mATX téves "visszakódolása"?).


Ha ATX házba beszerelhető a micro-ATX, akkor végül is érthető, hogy nem pontosítanak a megfogalmazáson, belemegy ez is, az is, csókolom. Viszont ha a mATX alaplap csak szigorúan mATX házba illik, akkor gondban vagyok.


Opcionális kérdés? Milyen házat vennél mATX rendszerednek, táp nélkül max. 10.000 Ft-ért? (1 dvd, 1 merevlemez, később 1 videókártya megy bele, szóval nem kell csillió 5,25-ös hely, meg 40 centis videókártyának hely).


2011. ápr. 29. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
aha
2011. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 laci9 ***** válasza:
100%

Szia.

Igen, jó lesz!

2011. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

esetek 99%ában belemegy. én ennek ellenére mATX házat vennék, bár nálam a ház a dvd tartóm is és így fér be az asztal alá :)

házat meg szinte mindegy milyet veszel, ha nem csúcskat cuccokat akarsz bele pakolni akkor legolcsóbb modelleknél is elegendő levegő lesz benne, esetleg elejére/hátuljára 1-1- ventilátor nem árt. szóval bármi ami neked tetszik

2011. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy érted, hogy "Aha, belemegy és még marad is hely, de ha megfúrod a hátlapot akkor be tudod csavarozni!", vagy úgy, hogy "Persze, az ATX házakon az ATX-nél kisebb alaplapokhoz is van furat, meg hely a kimeneteknek!"?


Nem mindegy! :) Azért köszi!

2011. ápr. 29. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, az ATX házakon az ATX-nél kisebb alaplapokhoz is van furat, meg hely a kimeneteknek


így értem :P

2011. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz-kösz, mindenkinek, amíg itt poénkodtam, addig megjöttek a kifejtős válaszok is! :)
2011. ápr. 29. 22:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha meg belemegy, de nincs furat, akkor beleragasztod gyurmával vagy pillanatragasztóval!! :D:D!

Amúgy bele tudod rakni!!

2011. ápr. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!