Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jobb-e egy 32 MBytes videokárt...

Jobb-e egy 32 MBytes videokártya egy integrált alaplapi 64-től?

Figyelt kérdés

Kaptam egy videokártyát, mert az alaplapin több minden nincs, mint a 3D gyorsító, és ezért beraktam ezt a kártyát itt lent.

Érdemes ezt használni?

Az Ubuntu Linux-on van mindenféle 3D ablakkezelés, de még nem nyomtam fel ezt az op. rendszert, így nem tudom, hogy viszi-e, amit eddig nem.

A Windows XP alatt néha kicsit szaggat, de lehet, hogy csak a csatlakozása koszos, poros még, hiszen nem volt használva és két ventilátor is nyomja bele a port.


Tehát érdemes-e erre cserélnem? Tapasztalat?


Tulajdonságok:


(2005-ös gép)

Gyártó FUJITSU SIEMENS

Modell D1961

Verzió S26361-D1961


Processzor Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz

CPU foglalat Socket 775 LGA


Video Adapter S3 Graphics Inc. Savage4

Video Processor S3 Savage4


Memória 32 MBytes


2011. máj. 1. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem irtad le mi az integralt videokartya. Amugy messze nem a kartya memoriaja a legfobb parameter.


De a geped eletkorabol arra kovetkeztetek, hogy az integraltad jobb. Nekunk ugyanis ha jol emlekszem 99-ben volt Savage4-unk, 16 megas, de lehetett kapni 32-est is, es el kell mondjam, messze nem kepviselt felso kategoriat, akkoriban jelent meg az Nvidia TNT2, ami igencsak leverte. 2005-ben vasarolt laptopomban meg az integralt verte le a TNT2-t. Masik dolog, hogy Linux nem szokta szeretni az S3 kartyakat.

2011. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsi, a integrált az SIS D1961 - verzió: S26361-D1961

Vagy - North Bridge: SIS 661FX

2011. máj. 1. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!