Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki megtudná mondani hogy...

Valaki megtudná mondani hogy meik a helyes? PLS HeLp!

Figyelt kérdés
A 2.3 ghz-s dual core-os processzornak magonként 2.3 ghz a teljesítménye? (szóval ha 2 magos akkor 2x 2.3 [4.6] ghz?)
2011. máj. 1. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Ez így van igen!


De vannak a 2 processzorosak azok is 2x mondjuk 3.0Ghz

tehát 2x3.0Ghz csak azoknál nagyobb a magonkénti terhelhetőség!


A "dual" magosoknál ahol egy processzor van ott kevesebb mert 2 virtuális processzor de azért azok is tudnak!


Ha jó a válasz akkor kaphatok pipát? Mert valakik lerontották a válasz százalékomat! Köszönöm!

2011. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Már bocs, de ez egy baromság és még meggyőződéssel is mondod.

Soha, ismétlem SOHA nem adjuk össze az órajeleket.

Akkor egy 2,5GHz-es quad proci meg 10GHz, mi? Na persze.

A több mag sebessége NEM adódik össze, párhuzamosan működnek.

2011. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Panda Péter ***** válasza:

nemkapsz pipát, mert baromság, amit leírtál :)

közkeletű tévedés, ha valaki így akarja meghatározni a teljesítményt. minden attól függ, hogy a program amit futtat a felhasználó, hogy van optimalizálva. ha csak egy szálon képes dolgozni, akkor rakhatsz alá akár hatmagos processzort is, nem lesz tőle gyorsabb. de ha a program fel van készítve a többszálas futásra, akkor igen, a magok számának arányában nő a teljesítmény. (persze nem feltétlenül 100%-osan, tehát lehet hogy nem kétszer gyorsabban fog futni az adott program, kétszer annyi processzormag mellett).

2011. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Igen, igazatok van, én nem is láttam hogy a kedves kérdező összeadta! :D


De amit írtam hogy 2 magos és 2 processzoros között van különbség az igaz nem??

Hát nem mindeggy hogy mennyit terhelhetünk hogy virtuális 2 magot, és 2 processzort, 2 procinak jobba teljesítménye nem?

2011. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Panda Péter ***** válasza:
szerintem ne rontsd tovább a helyzeted... :) kevered a szezont a fazonnal. milyen virtuális magokról beszélsz? senki nem említette a HT-t (mert gondolom arra gonolsz), itt arra volt kíváncsi a kérdező, hogy egy egymagos processzor teljesítmény hogy viszonyul egy többmagoshoz képest, azonos órajelen.
2011. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utána néztem Panda Péternek van igaza. akinek meg is köszönöm a válaszát.De a te válaszod is köszön és adtam egy pipát Péternek még1x kösz
2011. máj. 4. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!