Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudok dönteni: Dell...

Nem tudok dönteni: Dell inspiron 5110 (core i7, nVIDIA GeForce GT 525M 8 Giga Ram, vagy Dell XPS 17 detto ugyan ez a konfig, csak alumínium! Munkára: 3Ds max, render, grafik használnám! Van-e valami különbség? Érdemes-e drágább XPS-t venni vagy sem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 01:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha munkára kell akk vegyél asztali gépet. minimum fele annyiból kijössz és többszörösen jobb gépet kapsz. arra meg hogy verd a melled ottvannak az apple gépek.
2011. máj. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
integrált videókártyák mind annyira bénák. 250 alatt még a játékok se futnak minimumon nemhogy grafikai munkára képesek legyenek.
2011. máj. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kicsit nyersen fogalmaztam. nemcélom megbántani csak sajna ez az igazság. az i7 proci rásegít a teljesítményre viszont max arra jó h a hajadrakenjed mert annyira gyenge. az i7 proci teljesítménye levan nyomva a béka sgge alá csak így tudják elérni az alacsony melegedést és az alacsony fogyasztást. rákerestem 7 ezer forintos videókártyám és 5 ezer forintos procim is 1,5-szer annyi pontot ér el mint a drágább gép amit kiválasztottál.


persze ezek az árak akk érvényesek ha jó helyen nézed őket. 3Megás proci egymagos és egy hd2600xt

2011. máj. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha tényleg elengedheten a laptop vásárlása én az olcsóbbat venném meg és mellette tartanék egy aszali gépet. nagy teljesítménybeli különbség nincsen. minkettővel szenvedés lesz a munka
2011. máj. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


VAN egy erős asztali gépem, de rengeteget ingázok-utazok és nem vihetem magammal az asztali gépet! Sokszor a kollégákkal össze kell üljünk és együtt kell dolgozni! Hetek óta nézegetem, az én céljaimnak kb ez a konfig felel meg, nem játszani akarok rajta! Inkább az a kérdésem, hogy tényleg számít-e az, hogy az XPS alumínium, érdemes-e annyival többet kiadni?

2011. máj. 4. 07:58
 6/11 anonim ***** válasza:

OFF:"kicsit nyersen fogalmaztam. nemcélom megbántani csak sajna ez az igazság. az i7 proci rásegít a teljesítményre viszont max arra jó h a hajadrakenjed mert annyira gyenge. az i7 proci teljesítménye levan nyomva a béka sgge alá csak így tudják elérni az alacsony melegedést és az alacsony fogyasztást. rákerestem 7 ezer forintos videókártyám és 5 ezer forintos procim is 1,5-szer annyi pontot ér el mint a drágább gép amit kiválasztottál.


persze ezek az árak akk érvényesek ha jó helyen nézed őket. 3Megás proci egymagos és egy hd2600xt

" Te hol élsz ember?... /OFF


A kérdésre válaszolva pedig szerintem nem szükséges az alumínium borításút venni, az csak dísznek van főleg.

2011. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek Hendric válaszával, tökéletesen igaza van.
2011. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló szerintem nem ért a laptopokhoz, viszont amit kinéztél DELL NB Inspiron N5110 15.6″ 1366×768, Intel Core i7-2630QM 2.0GHz, 8GB, 500GB, DVD-RW, nV GF GT525M laptoppon a legújabb játékok élvezhetően futnak.
2011. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

beírtam googlebe a márkát és utána azt h 3dmark 2006.


[link]


4700 pontot ért el a 3dmark 2006-ban. amit korábban írtam h csak 3000 pontot ért el az másik tesztoldal volt.


4700 pont nagyon kevés egy i7-től. egy i7 gtx285össel 21000 pontot ér el. van egy kicsi különbség. laptopokhoz tényleg nemértek viszont asztali gépekhez igen ezért is mertem használni a googlet.

2011. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 62%-os! Te el vagy tévedve. Amit linkeltél az egy DELL XPS M1710 tesztje, amiben Core Duo T2600 proci és Geforce Go 7900 GTX vga kártya van. Ez kb 5-6 éves cucc, de semmi gond. Szóval inkább hanyagold a témát.
2011. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!