Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Partíció megjelölése aktívként...

Partíció megjelölése aktívként visszavonása, hogyan?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy két teljesen egyforma külső vinyót csatlakoztattam a gépre, de csak az egyiket mutatta, ezt azóta sikerült megoldani, de közben rányomtam "a partíció megjelölése aktívként"-ra és most nem birom visszacsinálni.

Valaki tudna segíteni?


2011. máj. 5. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Winfos? Akkor fdisk.
2011. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, win 7

ez az fdisk mit takar? program vagy más?

2011. máj. 5. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:
command prompt (adminként)>DISKPART>LISTDISK> nézd ki a hard drive számát > x inactive (az x a hard drive száma ;) ) Nem teljesen emlékszem erre, de valami ilyensmi. Bajod nem lehet belőle!
2011. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok : lehet hogy nem "x inactive" hanem "inactive x" vagy "inactivate x"
2011. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ebből túl sokat nem értettem de azért köszi

azóta így használom, de semmit nem vettem észre

2011. máj. 27. 22:04
 6/7 Smartguy86 ***** válasza:
Jobb klikk a sajátgépen -> Kezelés (Manage) -> Lemezkezelés (Disk Management) -> jobb klikk a partíción, és ott kell lennie!
2011. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom 7 év után már nem aktuális téma, de nekem is ez volt a problémám. Kis guglizás után részletesen leírják:


follow these directions :


1. Windows +R

2. Type "cmd"

3. At the prompt type "diskpart"

4. then after the ">" symbol type " list disk"


DISKPART> list disk


Disk ### Status Size Free Dyn Gpt

-------- ---------- ------- ------- --- ---

Disk 0 Online 28 GB 1536 KB

Disk 1 Online 233 GB 993 KB



5.Now select the disk which you want to make INACTIVE (For instance if i want to make my Disk 1 as active i.e where the OS is installed and REQUIRED to boot, i need to select the drive which i want to make INACTIVE. In my example DISK 0)


DISKPART> SELECT DISK 0

Disk 0 is now the selected disk.


6. Type "list partition"


DISKPART> list partition


Partition ### Type Size Offset

------------- ---------------- ------- -------

Partition 1 Primary 28 GB 1024 KB


7. Since there is a single partition on DISK 0, select it by issuing the command "select partition 1"


DISKPART> select partition 1


Partition 1 is now the selected partition.


8.Type "inactive" - this will make disk 0 partition 1 as inactive


=============================

Explanation : This error crops up because you have been in Computer Management > Storage > Disk Management and selected more than 1 drive as ACTIVE together with the one which was already active- the one where your OS was .


Point to remember : THERE SHOULD BE ONLY ONE ACTIVE DRIVE SO YOU CANT SET MORE THAN ONE DRIVE AS ACTIVE

If this post helps to resolve your issue,Please click the Mark as Answer check mark on this page THANK YOU AND GOOD LUCK

2018. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!