Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 16Gb-s pendrivera akarok...

Egy 16Gb-s pendrivera akarok egy 4,37Gb-s filmet felrakni és azt írja ki, hogy "a fájl túl nagy a cél fájlrendszeréhez" Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
és miért nem fér rá??? és hogy kellene felraknom?
2011. máj. 7. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
a FAT32 fájlrendszer max. fájlméret-korlátja 4Gb ha jól tudom. Használj más fájlrendszert a pendriveodon, pl. exFAT-ot.
2011. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Panda Péter ***** válasza:
tökéletesen igaza van az első válaszolónak, annyit még hozzáfűznék, hogy az exFAT-ot nem minden oprendszer ismer (pl az egyik ilyen a winXP, bár ahhoz van frissítés ami után működik), illetve hogy NTFS-re NE formázd a pendrive-ot.
2011. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nézelődtem kicsit, és valami NTFS-izére kell formázni ez oké. akkor már csak a kérdésem, miylen méretűre állítsam be? nem vágom ezeket a bájtokat :D
2011. máj. 7. 17:48
 4/14 A kérdező kommentje:
jaj, miért ne? :S
2011. máj. 7. 17:48
 5/14 legendavagyok01 ***** válasza:

Formázd le ntfs-re vagy esetleg exFat-ra (bár azt hiszem az xp alapból nem ismeri az exFat-ot, de meg lehet oldani.)

Ha Vistád, 7-ed van, bármelyik lehet.

2011. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
vistám van. és a méret? az léyneg? :D
2011. máj. 7. 17:50
 7/14 legendavagyok01 ***** válasza:
Mondjuk igen, mivel az ntfs naplózó, ezért sokkal több lesz az írási művelet, a flash memóriák élettartama véges. Legyen exFat. :)
2011. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 legendavagyok01 ***** válasza:

Ha xp-d van, innen letölthető az exfat támogatása:

[link]

2011. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ok, köszi szépen!

Exfat lesz, DE mééééretnek hagyjam az alapértelmezett beállítást vagy állítsam én át? és mennyire? Exfatnál a 32kilobájtot adta meg. ez így jó? filmeket akarok rá pakolni

2011. máj. 7. 17:57
 10/14 Panda Péter ***** válasza:

jó lesz a 32k-s cluster méret.

az NTFS meg azért felejtős (mert ahogy már írták előttem) a pendrive technológiájából adódóan (FLASH) csak véges sok írási műveletet képes elviselni, az NTFS fájlrendszer pedig az indexelés miatt kvázi folyamatosan ír rá.

2011. máj. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!