Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van különbség a kikapcsolt és...

Van különbség a kikapcsolt és a készenléti állapot között?

Figyelt kérdés

Éjszaka gyakran csak készenléten marad a gép. Jobb lenne, ha kikapcsolnánk?

(Napközben is egész nap megy, igaz 5-10 perc után készenlétre kapcsol.)


2011. máj. 10. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 5-10 perc után csak a monitor kapcsol készenlétbe, ott például az átlagos 30-40W fogyasztás helyett csak 9W körül tekeri a villanyórát a monitor. A gép esetében a készenléti módban áram alatt maradnak a RAM-ok, ezért amikor felébresztjük a gépet, akkor csak az alkatrészeket kell felpörgetni és máris folytathatjuk ott ahol abbahagytuk. Készenléti módban a gépezet kb 3-4W-tal eszik többet, mint rendesen kikapcsolva. Méregettem régebben fogyasztásmérővel és ezeket kaptam (konnektorból felvett értékek, monitor nélkül):


Kikapcsolva: 9W

Boot: 130-150W

Idle (CnQ): 94W

Idle (nincs CnQ): 103W

WinRAR benchmark: 124W

2db orthos, 100% CPU és RAM terhelés: 165W

3DMark Vantage (Jane Nash): 155-170W

UT3 (TDM, Deck): 200-212W

Furmark: 195W

Sleep mode: 12W

Extrém terhelés (2db Orthos+Furmark): 256W

2011. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:) köszi.

És a gép "teherbírásának" amúgy mindegy lenne?

2011. máj. 10. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja a készenléttől hosszú távon sem. A munkahelyemen kitalálták, hogy ne kapcsoljuk ki a gépeket (éjjel automatikus mentések futnak), max egy újraindítás...már legalább egy éve szinte 24/7-ben be vannak nyomva a vasak...idáig jól bírják
2011. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!