Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop nem töltődött,...

A laptop nem töltődött, egyszer valami sistergő hangot adott ki. Miután bedugtam aksi nélkül, kicsit füstölni kezdett. Mit tehetek? A laptopnak nem tudom lett e baja, mivel az aksi nullán van, nem tudom bekapcsolni.

Figyelt kérdés
Nemrég elromlott a töltő a laptophoz és gondoltam rendelek egy újat. Ha a gépnek valami baja lett, azt ráterhelhetem a webshopra mint garanciát? A laptop típusa toshiba satelite a100-507. Ezt az aksit vettem: [link]
2011. máj. 11. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod mit jelent az utángyártott? Azokra már nincs garancia az biztos.
2011. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az akkuk.hu ad rá 1 év garanciát, már beszéltem velük. de vajon mi lehetett vele? Sok volt az amper? még a töltő nem is érdekel annyira, de a gépnek lehet-e baja?
2011. máj. 11. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Mind garanciát a laptopodat nem terhelheted rá a webshopra

nézegettem a neten az eredeti és az utánagyártott töltö adatait

minden stimmel.


Azt írtad hogy a laptop nem töltödött egyszer és rendeltél egy másik töltőt


A hiba sajnos a te laptopodba van !! az az áramkör ment ki ami felelős a megfelelő töltés szinten tartásáról



A kérdés az hogy eredetileg hogyan romlott el a laptopod?

Nem töltött?


Az eredeti töltöt ha bedugtad jelzett hogy tölt?

Az eredeti töltön van egy kis led annak csökkent a fényereje?

2011. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszodat!

leírom teljesen: az előző töltő univerzális típus volt, 15-21v-ig. a laptopra 19v van írva, de azon nem töltött, viszont 16 és 18-n igen. 16v-ra álítottam be. itt jött az a rész, hogy a töltő nagyon gyorsan túlmelegedett, szó szerint forró volt már 10 perc töltés után is, ezért gyakrabban, kb 10 percenként kihúztam hűlni. egyszer ottfelejtettem 20 percre, égett műanyagszag terjengett, a töltőnek befellegzett. ezután volt a fenti eset az új töltővel..

ha valóban a laptopban van a baj, mennyi lehet javíttatni?

2011. máj. 15. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:

üdv.

sajnos a töltő túlterhelődött ezért melegedett és ettöl megfutott egy kicsit a feszültség ez a feszültség

a laptoban lévő tápszabályzot tönkrevágta a sistergő hang

valószinü a laptopba lévő kondenzátor okozhatta.

de a valodi hiba egy félvezető .


Igy látatlan a laptopot nem lehet megmondani hogy a szerviz mennyiért javitja

kb 5000 és 20000 között lehet


Van egy FORUM ott vannak szakemberek vannak fent olyanok akik csak laptop javitással foglalkoznak

ott megkérdezheted nyugodtan:)

sőt ha megkéred öket és közelbe vannak lehet hogy nemkérnek pénzt ahoz hogy megnézzék:)


[link]

2011. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálom. persze megvárom, jutok e valamire a garanciával. eddig elég segítőkésznek mutatkoztak...
2011. máj. 16. 00:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdv:)

Nagyon szívesen :) És nem csak mutatkoznak hanem azok is:)

2011. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!