Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell kicserélni egy...

Hogy kell kicserélni egy Processzort?

Figyelt kérdés

Csak kikapom a régit és be az újat, vagy kell-e valami mást is csinálni vele?

Ilyet akarok : AMD Phenom II X6 1055T AM3

Ez helyére : AMD Athlon 64 X2 5600+ (Nem értek hozzá de asszem ez AM2-es!)


2011. máj. 16. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemfog menni, új alaplap kéne. Egyébként pedig annyi, hogy leszeded a hűtőt, ki a procit, be az újat, lepasztázod, fel a hűtőt, és kész.
2011. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, nem fog belemenni ha más a foglalata.

Egyébként pasztával óvatosan. Ne legyen túl sok, de túl kevés se. :D

2011. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Ha AM2+ -os alaplapod van, akkor még van némi esélyed működére bírni egy AM3 -as 6 magos procit, de csakis BIOS frissítés után.


Viszont sima AM2 alaplapba esélyed sincs. Szerintem sanszos az alaplapcsere.

2011. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
2011. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A pasztával kapcsolatban egyébként az a tapasztalatom, hogy legtöbb esetben nélküle sincsen gond. Én egy Celeront cseréltem le Pentium 4-re, pasztát nem is találtam a Celeronon, az újra se tettem, és még enyhén húzva sem melegszik túlzottan.
2011. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Srácok,nagyon nem értek én se hozzá,megkérdezhetem hogy milyen pasztát kell használni hozzá? És miért kell használni egyáltalán?
2011. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

Nem létezik tökéletesen sík felület! A számítástechnikában sem. A paszta feladata, hogy a hűtő és a hűtendő felület közötti szabad szemmel nem látható hézagokat kitöltse jó hővezető anyaggal. Úgy kell elképzelni, mikor két smirgli papírt egymásnak fordítasz. Itt is ez zajlik le csak kisebbe. Azáltal, hogy a hőátvezető anyag kitölti ezeket az üres részeket, úgy hűtő és a hűtendő felület között hőátadás hatékonysága jelentősen megnő, és ezzel egyidejűleg egyenletesen eloszlik a hő is a felületen. Nem lesz az olyan, hogy a proci egyik oldalát jobban, hűti a cooler, mint a másikat.


Hogy milyen paszta kell?


Gyakorlatilag mindegy, mivel nem egy ökör ára, és nem kell belőle sok. Sokan rányomnak egy fél tubussal is, pedig egy babszemnyi is elég rá, azt kell szétkenni egy vékony rétegben az előre megtisztított procin. A hőtőre már nem is kell, a lényeg, hogy tiszta zsírmentes legyen.


Az új dobozos processzorhoz járó cooler előpasztázott, így ebben az esetben csak a proci felületének tisztaságára, zsírmentességére kell ügyelni.

2011. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! És akkor mennyi egy új alaplap? És mit kell még csinálnom azzal az alaplappal?
2011. máj. 23. 16:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Az új alaplap ára attól függ, hogy melyiket veszed...
2011. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 P.O.C. ***** válasza:

AM3 -as Phenom II X6 processzort támogató alap kb. olyan 8000 Ft -től kezdődik és határ a csillagos ég. Vannak 70 ezres vagy még drágább alaplapok is.

Szóval attól függ mennyit szánsz rá, szeretnéd-e overclock -olni, legyen-e rajta USB 3.0 vagy SATA3, milyen legyen a hűtőrendszere és a minősége?


És hogy mit kell csinálni az új alaplappal? Szerintem triviális, hogy ki kell cserélni a régivel. Utána a a régi processzorral együtt vagy meghirdeted, vagy meghagyod magadnak tartalékba.

2011. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!