Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy pendrive...

Hogy lehet egy pendrive tartalmát jelszavas védelemmel ellátni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg titkosító program van, ami nagyon jó. Én egyet használok, a TrueCrypt. Nagyon jó program, nekem soha nem volt még bajom vele, használata nagyon egyszerű, csak kell hozzá minimális angol vagy német tudás. Olyan mint a Daemon Tools - képfájlokat kezel, de ez csak a saját fájlformátumát kezeli. Létrehozol vele egy képfájlt, megadod hogy például 500 megás lesz, és akkor készít egy 500 megás fájlt, amit majd be tudsz vele tölteni, de csak akkor tölti be, ha megadod a jelszót (ami bele van építve a fájlba), és a windows úgy adja be, mintha külön merevlemez lenne. Van hordozható változata is, ráadásul ingyenes. Igaz, ez nem a pendrive-ot jelszavazza le, csak a képfájlját, de ez azért jobb, mert ha ugyan megtudják a jelszavadat, akkor is csak ezzel a progival nyithatja meg.
2011. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én valami olyasmire gondolnék, hogy valami szoftvert pendrive-re telepítve csak jelszó ellenében lehet megnézni a tartalmát, legyen az bármilyen gépre dugva. Ilyesmi létezik?
2011. máj. 22. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!