Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy VGA-csatlakozású...

Ha egy VGA-csatlakozású 1920x1080 felbontású monitor mellé bekötök egy kisebb felbontásút DVI-vel rendben lesz?

Figyelt kérdés
Van egy gépem, a videokari tudja az 1920x1080-as felbontást, van is hozzá egy ilyen monitorom, VGA-val csatlakoztatva. Viszont szükségem lenne egy másik monitorra, mivel a gépen van egy DVI kimenet avval tudnám rákötni. Kérdésem, hogy, ha egy olyan monitort veszek, aminek van DVI bemenete és mondjuk: 1.366 x 768 felbontású, akkor azt tudom-e állítani, hogy a régi monitoromon maradjon a felbontás, az újon meg ez a kisebb legyen, és akkor fog-e rendesen működni?
2011. máj. 23. 10:36
 1/5 VODKA0710 ***** válasza:
Igen, lehetséges két monitorra külömböző felbontást rakni. Viszont: VGA-n nem csak max 1024x768-as felbontást lehet átvinni? Szerintem a 1920x1080-ast kéne DVI-ba, a 1366x768-ast meg VGA-ba. De ha így is működik, akkor nem szükséges :D
2011. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első. A VGA kábelen is simán átmegy. :D

[link]


Amúgy több monitor esetén tudsz különböző módok közül választani. A videókártyádtól függ, hogy támogatja-e különböző felbontásokon a dolgokat.

pl. van egy laptopom beépitett Intel videókártyával (elég régi darab), ami csak akkor viszi a külső monitort is, és a saját kijelzőjét egyszerre, ha ugyanolyan felbontásúak. Viszont van egy Nvidia kártyás asztali gépem, ami nem foglalkozik vele, akármilyen felbontású lehet. Amiről itt írtam az a "klón" mód, amivel mindkét képernyőn ugyanaz jelenik meg. A másik a Windows asztalának bővítése, ami mindkettőn működik különböző felbontásokkal...

2011. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A két monitoron mást szeretnék nézni, integrált videókártyám van, olyan fél éve vettem, hol tudom megnézni, hogy engedi-e a két monitoron a két féle felbontást?
2011. máj. 24. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fél éve vetted akkor biztosan engedi. :)

De csak úgy tudod megnézni, hogy kipróbálod.

2011. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, csak a kipróbálás feltétele egy olyan monitor birtoklása, ami sajnos nincs, szóval be kéne szerezzek egyet :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

2011. máj. 25. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!