Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan szabályozhatnám a...

Hogyan szabályozhatnám a processzor hűtő (RPM) -t?

Figyelt kérdés

A processzorom típusa: Intel Core2 Duo E8500, húzva nem volt. Ma vettem hozzá egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2 hűtőt, azért mert a régi hűtő már nem tudta olyan jól hűteni. Épp emiatt vettem meg a fent említett hűtőt, de a processzor hőmérséklete továbbra sem csökkent. Néztem, hogy csak 1000RPM körül pörög. Hogyan tudnám felgyorsítani a ventilátor pörgését?

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. máj. 23. 23:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy rosszul raktad fel ,amúgy azt nem manuálisan kell szabályozni ha nincs húzva , hanem ha jó helyre dugtad (cpu_fan) akkor magától szabályozza az rpm-et
2011. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
első kommentelőnek azért hozzá tenném, hiába van jó helyre dugva, ha az alaplap esetleg nem támogatja a PWM-et, ez jelenti a fordulatszám szabályzást, esetleg meg kell nézni a hűtőre is rászokták írni (dobozára), biosban nézeges power managment-ben a beállitásokat.
2011. máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
ahogy nézem 900-2500ig pörög , lehet hogy nem jó helyre dugtad , hanem egy chassis fan-ba (cha_fan)ami egy adott rpm-en forog(ha át nem állítod a BIOSba)
2011. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
nekem a másik gépbe is freezer pro 7 van , igaz 2.8 Ghz-es core2duo, de azt 28 fokon tartja alapjáraton , hőmérsékletet nem írtál , de mi az az érték ami neked nem tetszik? Alapjáraton nem csökkent a hőmérséklet vagy terhelés alatt?
2011. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Alapjáraton 50-51 fok

Játék közben Pl.:Fifa 11 58-60 fokra is felmegy. :S

2011. máj. 23. 23:16
 6/25 A kérdező kommentje:
Haveromnak is ilyen hűtője van, és még neki jobb a processzora is. Neki alapjáraton 25-28 fok. Terhelés alatt 34-36. Nem állított rajta semmit. Nem értem.
2011. máj. 23. 23:18
 7/25 anonim ***** válasza:
miért ezt a szart vetted? Cooler Master Hyper TX3
2011. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
nézd meg feladatkezelőbe hogy alapból használja e valami a procit.... de terhelés alatt se kéne annak a hűtőnek ennyire felengednie.... utána nézd meg hogy jól rögzítetted-e , lehet hogy nem nyomtad rá jól a rögzítőket... vagy esetleg nem raktál alá hűtőzsírt , vagy a gépbe a ventilátorok miatt nem bírja kifújni a levegőt és hiába egy jó hűtő nem tud elmenni onnan a meleg levegő...
2011. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
ugyanennyi pénzért, sokkal nagyobb hatásfok, maga a hűtőborda része odaverné azt a kis talicskát
2011. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
jah, amúgy nem zsír, hanem paszta, és a ram felől szívja a levegőt, kifelé, úgy rakjad.
2011. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!