Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a megoldás erre a hőmérsékl...

Mi a megoldás erre a hőmérsékleti problémára?

Figyelt kérdés

Van egy nem mai gép. Egy ideje nagyon nagy lett a zajszintje a CPU ventilátorának. Ha kicsi a kihasználtsága a processzornak akkor is nagyon magas a hőmérséklete (70 fok körüli is akár) így a venti 4000RPM-en forog. Az a probléma, hogy zsíroztam és nem pasztáztam? Ha Arctic MX-2-vel kenem újra akkor jelentősen javul a helyzet?


Hogy ne kelljen még egyet nyitnom:


Mennyi a maximum ajánlott hőmérséklet egy 7200-as 500GB-os merevlemeznél?


2011. máj. 23. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, pasztázd rendesen, de ha nincs sok tapasztalatod, akkor nézz meg pár videót neten, mert a rossz pasztázás is okozhatja(túl kevés, túl sok).


Hát nem írtad se a márkáját, se a korát, de az én terrás wd-m 30fokos szobahőmérséklet mellett 36fokos.

Tiédnek is e körül jó szerintem, 40 még belefér.

2011. máj. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a pasztázás dolog túl van lihegve...száít pár fokot, de általában 10C alatti az eltérés a pasztás és a csupasz felhelyezés között. Lényeg viszont, hogy jó vékonyan kell teríteni a cuccot mert csak a két érintkező felülett közötti apró egyenetlenséget kell kitöltenie (ne levegő legyen ott, mert az jól szigetel). A paszták között sincs hatalmas különbség újonnan feltéve, de a rosszabb minőségűek idővel veszítenek a hatékonyságukból illetve képesek durván összeragasztani a procit a bordával.

A házikó jó szellőzése is sokat számít a hőmérsékletek alakulásában (a vinyónak is)! A merevlemeznek 40 max 45C között még jó, az felett elvileg már nem túl egészséges. 40C alatt több, mint tökéletes.

4000rpm azért elég hangos lehet, ha jelentős javulást akarsz, akkor inkább valami jobb hűtő kellene...szerintem

2011. máj. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Én pár napja pasztáztam életemben először, és a tanácsokból kiindulva keveset tettem rá, de azt egyenletesen elterítve. Az indítást követő pár percben majdnem füstölt a procim.. szétkaptam megint, raktam rá vastagabban, és azóta semmi gond. Szóval csalóka az a "keveset rá", mert kinek mennyi a kevés?

Az én merevlemezem csak 250Gb-os, mindig 35-39 között van a hőmérséklete. Nekem még nem volt vele problémám..

2011. máj. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Micsoda, ez nem értem? Majdnem füstölt?! Azaz úgy érted, hogy felforrósodott? Ha igen, akkor valószínűleg rosszul feküdt fel a borda...ha rendesen fent van a hűtő, akkor paszta nélkül is működnie kell, csak 5-10C fokkal melegebb hőmérsékleten!!! A pasztából meg igen vékony réteg kell...képzeld el mekkora lehet a két felület közti egyenetlenség...csak azt a részt kell kitöltenie az anyagnak!
2011. máj. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az eddig leírtakon kívül érdemes még odafigyelni, hogy alaposan portalanítsd le a hűtőbordákat. Pár beragadt porcica elég sokat tud rontani rajta.
2011. máj. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikori a proci, de ha csak mostanában jelentkezik a melegedés, akkor ott más gond is lesz, nem csak a hűtő.
2011. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát hogy őszinte legyek: kb 5 éve vettük, és másfél 2 évig nem volt baj, aztán kezdett hangosodni. kb 1 évig szekrényben pihent. Tavaly ősszel szétkaptam, kipucoltam a bordáit és leszedtem a rákövült pasztát, majd újra zsíroztam pár száz forintos sz@arral. Most, hogy jön megint a meleg hangosodik, és jelentkezik a fent leírt 70fok és 4000-es fordulat. Ami az érdekes, hogy most már nem csak magasabb CPU kihasználtságnál, hanem mindig. A ház oldalait lekaptam és hűvösebb helyen van az átlagnál.


Na, hogy a "kevés" paszta mennyiséget tisztázzuk: Vegyünk egy 4 g-os Arctic MX-2-tőt (1400Ft). A kevés a tubus fele, vagy a negyede? Maga az egész sem valami sok :)


Köszi mindenkinek előre is, és utólag is!

2011. máj. 24. 11:32
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja a vinyó meg 40-45 fokra is simán felforrósodik 1 óra alatt az enyémben, igaz szekrényben van (máshogy egyenlőre nem megoldható)


Az előbb említett 70fokos CPU-meg a másik gépünk, annak a vinyója meg 38 fokos, reggel óta...

2011. máj. 24. 11:41
 9/10 anonim ***** válasza:
01:03-as vagyok: Hát az a füstölés azt jelenti, hogy kb 10 perc alatt felment 60 fokra, 64-nél meg már béke poraira:S Lehet, hogy igazatok van, és a hűtőt nem tettem jól vissza, de én nem vettem észre semmiféle rendellenességet sem felrakáskor, sem mikor újra leszedtem. Úgyhogy valami nagyon apró eltérés lehetett.. Én második nekifutásra a legkisebb kiszerelésű (1g?)paszta kb. felét raktam rá max. Eddig működik..
2011. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy kisebb fajta zöldborsónyi paszta bőven elég...
2011. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!