Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új számítógép vásárlása előtt...

Új számítógép vásárlása előtt állok. Amely használva lenne játékra, nettezésre, filmek stb de nagyobb %-ban munkára 3Dsmax, Zbrush, ps stb, Melyik processzor a legideálisabb? phenom x4 955 phenom x6 1055T szerintetek melyik? .

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 17:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
ha munkára kell inkább vegyél Intel 2500k-t igaz h 45 ezer de ez a proci jó munkára is meg játékra is. ez mellé veszel egy ATI 5850/6870-et és már jó is lesz jah és persze egy 6 GB RAM minimum!!!
2011. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. i5-2550k a neked való proc. A memória... hát én lehet bepróbálkoznék 2x2GB kittel, aztán ha kevés (és ha a deszkán 4 hely van) akkor még mindíg lehet +2x2GB, ami már ugye 8....


De nem ez volt a kérdés. A kettő közül sztem 955, de ha ránk hallgatsz, akkor i5-2500k

2011. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Elsőnek én is azt akartam csak a keret szűkös mivel 3 hónapig nem dolgozom ezért gondoltam AMD-t.

2011. jún. 5. 17:52
 4/35 Panda Péter ***** válasza:

a játékok nem tudnak mit kezdeni a 6maggal egyelőre. attól függ a választás, hogy az általad használt programok mennyire vennek felkészítve a többszálas működésre. ha igen, akkor alternatíva lehet az x6. de azon az áron már tényleg vannak sandy bridge alapú core i5-ök, amik teljesítményben hasonló szinten vannak, viszont az idle fogyasztásuk jóval jobb, ami filmezésnél, vagy bármikor, amikor a gép pihen jól jöhet (mert ugye a 6 mag kér is enni...).

ha olyan alkalmazásokat használsz, amik támogatják a GPU gyorsítást, akkor pedig jobban jársz, hogyha egy arra alkalmas videókártyát veszel.

ha viszont spórolós az ügy, akkor egyértelműen elég a 955 is.

2011. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
3Dsmax is kihasználja a több magos processzorokat ezért gondoltam e két CPU közül valamelyiket, de ahogy elolvastam a hozászolásaitokat ha nem is a 2500 de egy core i5 2300 - lehet jobban járnék.
2011. jún. 5. 18:00
 6/35 Panda Péter ***** válasza:
azt számítsd bele hogy a nem K végződésű procikat nem fogod tudni tuningolni, ha extra teljesítmény kell, viszont az AMD-kben nincs szorzózár, így könnyen húzhatók (persze egy 2300 alapórajelen is kellő erőt képvisel bármihez).
2011. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs értelme egy 2500-ast húzni, de a 2300-ast se. Viszont az tény, hogy később, akár egy év múlva...


Én is most rendeltem meg a 2500k-mat. Alig várom, h megjöjjön :))

2011. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a lapot néztem ki a AMD procihoz, eddig mindig inteles voltam csak már besokalltam hogy évente új alaplap kell.illetve hallottam olyant miszerint a 3D modellező programok is a nyers erőt kedvelik szóval inkább magszám és magas órajel mind gyors L3

2011. jún. 5. 18:07
 9/35 anonim ***** válasza:

AMD-hez ezt nézd meg:

[link]

2011. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
De ebbe nem megy bele a új FX sorozat. Ami már verni fogja a Intelt:D
2011. jún. 5. 18:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!