Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem fut normálisan egy...

Miért nem fut normálisan egy játék a laptopomon ha minden rendszerkövetelmény megvan hozzá, főleg szaggatásra gondolok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 22:12
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
mert a minimumkövetelmény csak azt garantálja, hogy elindul, azt nem, hogy akadásmentesen fusson.
2011. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert le kell szedni a hozzávaló drivert, és fel kell telepíteni.
2011. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen a konfigod? Amugy az en tippem a videokartya lesz: vagy integralt, ami eleg gyenge jatekhoz, vagy dedikalt also kategoria, ami szinten gyenge lehet ujabb jatekokhoz. Ha valami tobbszazerzres penge laposod van, akkor nincs otletem hogy miert akadhat.
2011. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vga lesz a ludas....

Sajnos minden gépigényhez csak a vga memóriáját nevezik meg....

Ami igazából mostanában már nem is számít...ott a graf mag órajele és maga a chipset számít...

Szóval ha a cod7 gépigénye 256-os vgat kívàn attòl még nem fog normálisan menni egy 6600-n....

Pedig az is 256os....rem érthető vtam....

Jah...és a laptop nem játékra való....

2011. jún. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Panda Péter:

Ez nem igaz. Anno GTA San Andreas 64 megás videokártyát akart a minimális rendszerigény szerint, én meg 32 Mb-ra beállított integrált kártyával toltam, úgy hogy így a ram sem volt a minimális 256 Mb, és low grafikán még csak nem is szaggatott. Starcraft 2-t pedig egy Pentium M 1,6 Ghz-es procival felszerelt, integrált Intel GMA 900-as videokártyával futtattam, na az szaggatott, de elindult, a minimum hardverigény erősebb proci és erősebb videokártya. Amit leírnak ott minimumnak, azon már normális sebességgel kell mennie.


Amire én gyanakszom, az a túlzottan lefoglalt memória lehet, mert mondjuk adott játéknak 1 Gb ram kell, de ez lehet oprendszer függő, meg hogy még mik futnak a háttérben, mennyire szétcseszett a rendszer.


GeneralCube:

Régen így volt, de manapság meg szoktak adni egy minimum videokártyát, amivel már garantáltan élvezhetően játszható, lásd pl. itt Starcraft 2-re:

[link]


Ezen kívül meg szokták adni, hogy melyik DirectX-et kell támogatnia a videokártyának, hogy egyáltalán fusson. Így lehet az például, hogy integrált kártyával valami fut, de szaggat.

2011. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vedd vissza a beállításokat, pl árnyékok, élsimítás.


1 próbát megér

2011. jún. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem volt olyan eset, hogy felraktam egy játékot, és néha szaggatott, néha nem. Később rájöttem, hogy akkor szaggatott amikor nem volt bedugva a tápkábel és aksiról ment. (olyankor kicsit takarékon futtatja magát) hátha ez segít.
2011. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem olyan játékokat akarok futtatni ami egy eröművet igényel, csak alap játékot. Valami Intel kártya van benne, ami 256-os.
2011. jún. 14. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!