Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új laptopomon a DVD meghajtó...

Új laptopomon a DVD meghajtó nem kompatibilis a Win7-tel, és a microsoft megoldása szerint nem tudnak segíteni. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A kérdést már kiírtam tegnap, de sajnos nem találtam megoldást. HL DT ST DVDRAM GT30N és Windows7 HomePremium 64 HUN-ról van szó. A megoldás az upper és lower értékek törlése, de nekem ilyen nincs. A Microsoft help szerint ha ilyen nincs, akkor nem tudnak segíteni. Akkor soha nem fogok tudni írni DVD-t? A laptophoz nem adtak Win7 lemezt (amúgy ez normális???), azt mondták nekem kell a gépről rendszerindító lemezt készítenem, amit nem tudok megtenni emiatt, így nem is tudom újrahúzni a Win7-et.
2011. jún. 11. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt személyesen kellene látni, és babrálni, így látatlanban firmware frissítést ajánlok, de nem tudom mennyire vagy otthon a témában..

Magyarul írni nem tudsz semmilyen lemezt?


A Win7 tud önmagáról rendszermentést csinálni, akkor viszont lementés után bármikor vissza tudod állítani a jelenlegi hibátlan rendszert. Vagy ajánlom figyelmedbe a Keriver Image-t, ami szintén tud ilyet, és remélhetőleg van egy rendszerpartíciód, meg egy vagy több másik(vagy Norton Ghost).

Ha érdekel küldj privátot(valamit konkrétan írj hogy tudjam miről van szó).

2011. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen a helyzet a következő:


Sima DVD írásánál kb minden 2. lemeznél kiírja, hogy a lemezen hibát talált. A DL DVD írásánál pedig kb a lemez felénél írja ki, hogy a lemezen hibát talált. Utánanéztem, és kiderült, hogy a Win7 nem kompatibilis ezzel a meghajtóval. A megoldás, hogy a regediten belül egy kulcsban ki kell törölni a lower és upper filter nevű fájlokat (vagy azokban az értékeket). Viszont ha nekem ott a regeditben a megfelelő helyen HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nincsen lower és upper filter nevű fájlom, akkor a microsoft help oldalán azt írja, hogy a cikk számomra nem tud segíteni, nézzen körül máshol.

2011. jún. 11. 10:33
 3/9 A kérdező kommentje:
Gyárilag van telepítve a Win7 úgy, hogy 116GB a C, és 116GB a D meghajtó (Win a C-n). 5 db egyrétegű DVD-re írtam ki lemezképet (ami elméletileg a telepítő cd lett, ugye?), de az 5-ből kb 2-nél írta ki, hogy hibát talált a lemezen, ennek ellenére teleírta, és miután betettem a következő lemezt, folytatta a kiírást, de nem merném telepítő lemezként rábízni az életem. A gáz az, hogy Édesanyámnak vettük a laptopot, és ma már dolgoznia kell vele.
2011. jún. 11. 10:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Keriver 5.1 boot cd és a d meghajtóra lemented a c-t, privátban küldök linket.
2011. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bp1985 ***** válasza:

A laptophoz nem adtak Win7 lemezt (amúgy ez normális???)


Miért ne lenne az?


Viszont ilyen, hogy nem kompatibilis a dvd íróddal, nincs. Ott valami más van. Esetleg rossz a dvd íród. Vidd vissza, ahol vetted. Gyárilag fel volt telepítve a win7?

2011. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bp1985 ***** válasza:
Várjunk csak. Te most a fent lévő windows-t akarod kiírni?
2011. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy új laptop és nem működik az íród...vidd vissza garanciában, nekik kell megoldaniuk, ha kell cseréljék ki!

Amúgy...

Próbáltad másik író programmal?

Vagy, eltávolítás újratelepítése az író driverének? Xp alatt az eszközkezelőben lehetett meglépni...7-nél még nem csináltam ilyet, biztos lehet...

2011. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú, mennyi hsz :) Köszönöm! Neten még nincs rajta a gép, de megpróbálom az eszköz újratelepítését.


A microsoft- oldalon is olvastam, hogy nem kompatibilis, illetve több helyen. Egyébként lehet, hogy egyszerűbb, ha hétfőn visszaviszem. Köszönöm a privit, válaszoltam!


Igen, a fickó az üzletben azt mondta, hogy készítsek egy backup lemezt, az lesz a telepítő cd-m, ha újra kell telepíteni. Én ott 2 dolgot találtam:


Biztonsági mentés 1 DVD-nyi cucc

Lemezkép 5 DVD-nyi cucc


Az 5 DVD-nyi cuccnál volt, hogy kiírta a hibaüzit, de tovább csinálta, amikor új lemezt raktam be, viszont nem tudom, hogy működne e.


Igazából fogalmam sincs, hogy melyikkel telepítsem majd újra a win7-et, ha újra akarom húzni.


És hogy drivereket honnan szerzek, azt sem tudom még :)


+ van egy csomó progi, ami mindenféle Toshiba okosság, azt sem tudom mire jó, és azt sem tudom azokat hogy fogom majd visszarakni. Lehet egyszerűbb lett volna saját magam felrakni egy oprendszert. Azért kértem telepítve, mert nem akartam vele kínlódni. Így tegnap du óta kínlódom, mire rájövök mi mire jó, mi kell, mi nem.

2011. jún. 11. 11:50
 9/9 A kérdező kommentje:

"Keriver 5.1 boot cd és a d meghajtóra lemented a c-t"


Nem túl nagy a winyó, lehetséges, hogy DVD-re írjam ki?

2011. jún. 11. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!