Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok használni két...

Miért nem tudok használni két hangkártyát?

Figyelt kérdés
Van egy alaplapi hangkártyám: SoundMax (alaplap: Asus K8-VX-SE) meg van egy pci hangkártyám: Creative Sound Blaster PCI, nem ismeri egyszerre mind a kettőt fel a gépem. Csak a Creative Sound Blaster-t, viszont ha kiveszem a Creative Sound Blaster-t akkor felismeri az alaplai hangkártyámat! Van hozzá egy driverem ami az alaplaphoz járó lemezen van, felakarom telepíteni és a következő hibát írja ki: DRIVER NOT FOUND! REBOOT YOUR SYSTEM AND RUN THIS SETUP AGAIN!(Bent van a pci-s kártya is) Szeretném hogy mind a kettőt egyszerre felismerje!
2011. jún. 16. 17:32
 1/4 VODKA0710 ***** válasza:
Szerintem az alaplap olyan, hogy ha érzékel "külső" hangkártyát, akkor az integráltat lekapcsolja. Ezt álltalában lehet állítani BIOS-ban. Nekem működik az integrált Realtek, meg a PCI-os Sound Blaster is, tehát megoldható a dolog.
2011. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a BIOS-ban hol tudom átállítani???
2011. jún. 16. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az "integrated peripherals" menüpontnál
2011. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
AMIBIOS (american megatrends inc) bios van nekem, sehol sem találom :(
2011. jún. 16. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!