Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop processzor csere?

Laptop processzor csere?

Figyelt kérdés

Van egy Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5515-ös notebookom. Ki szeretném benne cserélni a procit, csak nem tudom, hogy a hűtés bírná-e. A mostani Celeron 530-asnak 30W a TDP-je, a kétmagosoknak, amiket néztem pedig 31W. Ez kb. mennyi plusz hőt jelentene? Most olyan 50 fok körül mozog a proci normál használat mellett.

Ja és láttam, hogy ezt a típus szerelték Dual Core T2130-assal is, szóval elméletben bírnia kéne, de ha esetleg valakinek van tapasztalata vagy ötlete annak megköszönöm válaszát.


2011. jún. 18. 20:23
 1/4 Panda Péter ***** válasza:
nagyon bonyás a csere.
2011. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen csatlakoznák ez elöttem szólóhoz,a csere nagyon bonyolult,sőőt iszonyat kölcséges,azt nem tudom mennyi hőt jelentene,de nagy valószínűséggel több hétig eltart a csere..
2011. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már szétszedtem a laptopot, értek a cseréhez, ugyanúgy van mint az asztali gépben. előbb le kell venni a ventit, amit 2 csavar tart, majd 4 csavar fogja oda a heatpipe-ot és alatta van foglalatban a processzor. a www.notik.hu-n meg 2 magosat lehet kapni már 6-15 ezer forintért.
2011. jún. 19. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá,akkor csináld!De én nem ajánlanám!
2013. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!