Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows XP egy túl új gépen?...

Windows XP egy túl új gépen? Nemrég újítottam fel a gépem, de nagyon nem tetszik a Windows 7 mert rengeteg régi játék nem megy (de már 2009-esek sem). Szóval erre a gépre szeretnék újra egy XP-t. Lehet valami probléma?

Figyelt kérdés

Ram:4 Gb ddr3

Proci: intel 3.2 MHZ dupla mag

Alaplap: Asus p7p55Lx

Vidi kari: gainward 9800 gt 512 MB


2011. jún. 19. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
A 4GB memóriát nem fogja tudni használni, vagyis nem az egészet és talán az alaplappal sem 100% kompatibilis, de ha nagy kínlódás árán megoldod, akkor működni fog... :P
2011. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és az nem baj hogy a ram ddr3-as?
2011. jún. 19. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:
az nem baj. ;)
2011. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A memória típusához nincs köze, azt az alaplap kezeli.

Az oprendszert csak a mérete és sebessége (késleltetés) érdekli.

Ha jól emlékszem 1 Giga memóriát fog használni, és egyetlen magot.

Gondot okozhat még a sata wincsi (arra elég nehéz rábírni...)

2011. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Két magot fog látni, meg 3G valamennyi memót.

Mentsd le a W7-et, (norton ghost, keriver, vagy a saját rendszermentése) aztán bátran nekieshetsz xp-t rakni.

2011. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen játékok nem mennek neked 7 alatt? Nekem eddig minden 2008-09-10-11 es game tökéletesen futott. XP alatt az újak már nem futnak jól, valamint nem fogod tudni kihasználni a videokártyád adta lehetőséget a DX10-et. Kevesebb lesz a ramod, és a kevésből se tud annyit használni egy alkalmazás majd min 7 alatt. A 7 stabilabb, gyorsabb, szebb. 64 bites XP is van amugy, angol... De az még SP2-es elég régi már és nem sokat ér. Én azt mondom inkább patcheld a régi játékokat ha nem akarnak elindulni vagy állítsd át a kompatibilitást(Jobb gomb, tuladjonságok). Később megbánod az XP-re visszaváltást. Rakhatod megint újra majd...
2011. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a win7 ben a skin nem tetszik akkor tölts le témát de ha maga az egész akkor probálj egy Windows Vistát hasolítrá de mégis más
2011. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
aVista egy fos, azzal ne szenvedj. Alapvetően az alaplaptól függ, hogy milyen rendszert bír el. Ha 64 bites az alaplapod, akkor a XP-vel lehet, hogy szórakozni fogsz, ha jól tudom az az x86-ot (32 bit-et) szereti.
2011. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előző vok: márpedig ha 4gb ddr3-masod van, akkor valószínűleg 64 bites
2011. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lehet ez is az is

nekem win 7 van fenn

de különbözö sulis okok miatt kellett xp is és csináltam ilyen virtualpc.t és ugy felraktam az xpt és ha kell azt tudom használni mégis win 7em van

2011. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!