Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket válasszam? Azért...

Melyiket válasszam? Azért teszem fel itt a kérdést, mert egyenlőre nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Gépet szeretnék fejleszteni,most AMD konfigom van. Sok mindent mondanak az ismerősök,de igazából határozottan senki nem segített. Melyik irányba fejlesszek,AMD vagy Intel? Átlag felhasználó vagyok,max játékokra kell a pc. AMD olcsóbb-gyengébb,Intel drágább erősebb. Néztem a továbbfejleszthetőséget is,mindkét gyártónak megvannak a "hibáik" e téren is. Talán az Intelnél nagyobb százalékban van,hogy későbbi fejlesztésnél már nem kompatibilis az újabb hardver.

Esetleg írna valaki egy jó konfigurációt AMD-re és Intelre is !? Igényem a géppel csak annyi hogy a mostani új játékok zökkenőmentesen fussanak rajta,a grafika legyen élvezhetően jó.

Válaszokat,és a segítséget előre is köszönöm!


2011. jún. 21. 16:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Jah,és ha valaki írna konfigot akkor a keret kb 180eft(csak gépház,). És kb 2-3-évig ne legyen gond a fejlesztéssel.

Köszönöm!

2011. jún. 21. 17:02
 2/12 bix ***** válasza:

mivel jelenleg kb xbox és ps3 port minden játék ezért nem mondanám hogy komoly gond lenne bármivel is a jövőben... legalábbis úgy néz ki hogy nem kell félni hogy elfogy a kraft.


prociból szinte mindegy hogy mit veszel, az időtállóság miatt talán egy négymagosban érdemes gondolkozni. a teljesítménye viszont csak akkor mérvadó ha 1280*1024-ben szeretnél játszani, fullhd körüli felbontáson sokkal lényegesebb a vga, gyak ez a vga limites beállítás, amikor kimaxolod a felbontást és az összes részletességet, stb. 6850 alá nem mennék szerintem, de azzal el fogod húzni egy jódarabig, 3 éves 48valami van kolléga gépében vígan szalad a crysis 2

2011. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én AMD ajánlok: [link]
2011. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


amd phenom 2 x4 965 BE + asus lion square

gigabyte ga 890gpa ud3h

geil black dragon 2+2 gb mem. 1333mhz ddr9 cl9

seagate barracuda 1tb 32mb sata2

sapphire hd 6850 1gb ddr5 toxic

fsp aurum 500W

gigabyte ház

samsung dvd író


cca 178500 eft.


pcx.hu


én ezt hoznám ki 180-ból, intelt nem ajánlom

2011. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szal ddr3 nem ddr9...
2011. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


ma 17:24


És megkérdezhetem,hogy miért nem ajánlasz Intelt? Véleményedre vagyok kíváncsi,tapasztalatodra!

2011. jún. 21. 17:38
 7/12 anonim ***** válasza:

nincs olyan jó ár-érték aránya. ugyanannyit tud az amd is csak épp kevesebb pénzért. nekem athlon x4 esem volt 4x3 ghz-s, 22 eft-be kerül most. volt dolgom core2duo-val sokszor, e7500-al de sokkal gyengébb. az most 26 eft. leggyengébb i3 24 eft most, de az se valami meggyőző. HT vel látja a gép 4 magosnak de valójában elmarad.

ha jó intelt akarsz az 45 körül kezdődik.

2011. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én Intelt vettem. A döntés a Tiéd. Szerintem, ha kicsit odafigyelsz, ennyiért már egyikkel sem jársz rosszul (AMD vs. Intel)

Csak hogy legyen egy Inteles konfig is:

[link]

2011. jún. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,(az Intel konfigot is az utolsó válaszadónak)tapasztalatok megosztását! Mindenkinek ment a zöld kéz.

Tehát,akkor ha jó konfigot akarok Intelben akkor legalább 1155 Core i5-i7 ben kell gondolkodni? AMD-ben viszont olcsóbban össze tudnék rakni egy hasonló teljesítményt?

Nagyon sok helyen azt mondják,hogy ebben a kategóriában az intel magasan erősebb.

Igazából a legerősebb alkalmazás amire használom a pc-t az a játékok. Ezt meg szerintem kielégíti egy erős AMD konfig is. Az első pc-m Inteles volt egy egymagos Celeron 3Ghz-es. Akkor egyáltalán nem értettem hozzá. Azóta csak AMD gépem van,de kíváncsi lennék egy Core i5-i7 teljesítményére.

2011. jún. 22. 08:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam az inteles konfigot.

Szerintem játékra i5nél több nem kell. Felesleges i7-et venni, nem hoz annyival többet, amennyivel drágább.

Ár/értékben amd a nyerő. Egy jó kis Phenom II X4 970 Be pl. (vagy akár egy 955)

2011. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!