Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hajaj! Fontos! (inkább hozzáér...

Hajaj! Fontos! (inkább hozzáértők! ) (? )

Figyelt kérdés

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2X3200Mhz

6144MB DDR3

1500GB SATA II HDD

20X dual layer DVD író

NVIDIA GEFORCE GT430 2048MB

6 CH HD audió

10/100 Lan, 6DB USB 2.0, 2db elõlapi USB és audio


+


HannsG HH251DPB 25" Fekete LCD Monitor FULL HD 1920X1080 beépített hangszórók.

Ennyit tudok a gépről.


Ja! Ez új gép boltból, 2 év garanciával.


Ez a konfig 115000.- ft.


Az lenne a kérdésem, hogy 1. ez a "csomag" megéri-e az árát?

2.Jól vannak-e a hardverek összerakva? Ehhez nem nagyon értek, mert hallottam már olyanokat is, hogy pl videókártya túl gyenge a procihoz képest, esetleg fordítva.


És még annyi, hogy belépő szintű játékgépnek megfelel-e?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 26. 00:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja! Hozzátenném, hogy nem átverés, azért olcsó mer outletből van.
2011. jún. 26. 00:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a játék a fő cél, akkor nem a legjobb választás:

A GT430 meglehetősen gyenge kártya és 2GB memória igencsak viccesen mutat rajta (parasztvakítás). Ennél még egy 15.000Ft-os Radeon 5670 is másfélszer erősebb! Ráadásul Full HD felbontáshoz már egy normálisabb középkategóris vga kell (GTX550/460 minimum vagy HD5770/6850).

6GB memória felesleges játékhoz ráadásul valószínűleg 3x2GB felállásban van, aminek csak LGA-1366 foglalatos rendszerekben van értelme (ott van 3 csatornás memóriavezérlő, amúgy minden más rendszer dual chanelben működik oprimálisan). Másik gond, hogy nem ismerjük az alaplap, tápegység pontos típusát és készreszerelt gépeknél ezen szeretnek spórolni!


Én nemrég összeállítottam itt valakinek egy gépet 105.000Ft-ból, ami tartalmazott egy időtálló/fejleszthető, de egyszerű AM3+ alaplapot, egy Athlon II X3 3,2GHz-es procit, 4GB DDR3 memóriát, egy Radeon 5670 GDDR5-ös videokártyát, 500GB-os merevlemezt (de az 1TB-os is csak 3000-rel drágább), DVD írót, egy jó minőségű tápegységet, egy asus számítógépházat és egy 20" monitort 1600x900 felbontással. Szerintem ez jobb vétel lenne, ráadásul alkatrészenként külön garanciális (több alkatrészre 3 év), a gép megbontható garivesztés nélkül (pl takarítás, fejlesztés céljából). Szerintem egy ilyen cucc jobb választás lenne (2000Ft-ért össze is szerelik)! A cuccokat az iPon oldaláról írtam össze, de jó helynek tűnik az iWay is!


A kérdésben szereplő gép erőssége egyedül a monitor lenne, de akkora felbontáshoz, szép grafikai beállításokkal kevés lesz a GT430 egy jóval erősebb videokártyához meg a proci.

Szóval szerintem nem túl átgondolt az összeállítás.

2011. jún. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindenre választ kaptam:)
2011. jún. 26. 01:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit hozzátennék, mégy, hogy van 115-120k-d gépre, akkor a fenti ajánlatomat máris ki lehet bővíteni egy Radeon 6770 1GB GDDR5 videokáryával meg akár egy 22" full HD monitorral és játékokra bizony sokkal erősebb lenne annál, mint amit találtál. Gondolom nagy valószínűséggel s775-ös rendszer, aminek már lejárt a mandátuma, nem gyártanak bele procikat, igaz lehet bele Quad CPU-t is tenni, de a teljesítményükhöz képest drágán. Egy AM3+ alaplap meg bővíthető lesz egy darabig, többek közt a következő generációs AMD FX processzorokkal is, amik minden tekintetben modernebbek/jobbak lesznek a mai Athlon II/Phenom II prociktól!
2011. jún. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem, köszi :)
2011. jún. 26. 01:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Ha kell segítség, feldobod a keretösszeg maximumát, körbeírod az igényeidet és biztosan összedobunk neked pár alternatívát. Amit fentebb írtam már jó kiindulásnak szerintem...annál jóval több azért nem várható 110-120k-ból, ha kell monitor is.

:)

2011. jún. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!