Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ez a gépösszeállítás?...

Milyen ez a gépösszeállítás? Milyen tápot ajánlotok bele?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus P8P67 LE alaplap

Proci: Intel LGA1155 Core i5-2500K 3.30GHz 6MB BOX processzor

VGA: Sapphire Radeon HD 5870 1GB Vapor-X

RAM: 16 GB (valószínűleg Kingston, de még nem döntöttem el; 4x4 GB)


2011. júl. 4. 22:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
...szerver gépbe mégis minek videókártya? :D vagy az otthoni gépeden akarsz játékok mellett szervert is futtatni? Ez megvalósítható, de nem túl fényes ötlet...
2011. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem úgy gondoltam, hogy egyszerre csinálom a kettőt :D


Ha kijönnek az új, számomra érdekes játékok, akkor játszom, egyébként hagyom a szervert dolgozni :D

2011. júl. 5. 10:14
 13/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:53



Villámakcióban féláron vett kettőt egyik ismerősöm, és az egyiket eladja nekem ;)

2011. júl. 5. 10:16
 14/19 anonim ***** válasza:

Szegény szervered... mármint amikor elkezdesz rajta játszani... :P

Jobban járnál szerintem akkor, ha két gépet vennél... egyet szervernek, egyet pedig magadnak. Az a videókártya meg fog enni egy csomó áramot, ha játszol, ha nem.

2011. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Szervergépbe annyira tökéletesen felesleges a videókártya mint az állat :D inkább azt mondom amit elöttem írtak. vegyél egy szervergépet meg egyet magadnak. ennyi :D árrammal ólcsóbban kijössz ;) de tetudod :D

2011. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Milyen szerver lesz az? Mi fog rajta futni? Oda se sürűn kell olyan mennyiségű memória. Ha otthon van akkor már nem lehet valami nagy feladatot ellátó gép, az otthoni sávszélleség kicsi, úgyis az lesz a szűk keresztmetszet. Vagy ha csak háló party-n akarsz szero lenni? Akkor nehogy azért vegyél 16 GB Ram-ot nagyon felesleges...


Én 4 GB-ot ajánlok, ha nagyon ki akarsz tűnni a többiek közül akkor 8-at, vagy Core i7-es gépet 3x2GB Tripple Channel kittel....

2011. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Rendben, meggyőztetek arról, hogy nem kell annyi memória.


Utolsó: Nekem azt mondták, hogy ez az i5-ös proci ugyanolyan teljesítményt képes leadni, mint a legtöbb i7-es, viszont kevesebbet eszik.

2011. júl. 5. 18:03
 18/19 anonim válasza:

Én 450 vagy 500W-os Corsair tápot ajánlanék hozzá.

Lehet hogy kicsit drága, de épp olyan megbízható és tartós is.

2011. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 18:19



Köszönöm, nekem most a minőség és megbízhatóság a fontosabb, mint az ár. Persze csak ésszel :D

2011. júl. 5. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!