Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fogy a merevlemezemen a...

Miért fogy a merevlemezemen a hely, amikor netezek? Kikapcsoltam már a automatikus rendszervisszaállítási pontok létrehozását.

Figyelt kérdés
Gyorsítótárat is töröltem, lombtárat kiürítettem, kerestem vírust, de egyik sem hozott semmi lényeges változást. összeszámoltam a D-n lévő minden fájl, a rejtett fájlok által foglalt helyet és az alapján minimum 50gb-nak kéne még szabadon lennie a gépemen a 7,19 gb helyett, amit mutat a gépem. Mit csináljak??
2011. júl. 6. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy kikapcsoltad a rendszer-visszaállítási pontokat, csak annyit jelent hogy többet nem hoz létre, de nem azt, hogy az összes eddigi eltűnt. Ezek olyan rejtett fájlok amiket nem tudsz összesíteni azzal, hogy megnézed a foglalt hely számát, mert nem számolja bele a rendszer (de több GB-ot is foglalhat ha hónapokon át újra és újra létrehoz egy bejegyzést). A virtuális memória is lefoglalja magának a tárterületet, és ha az automatikusra van állítva, az is képes magának több GB-ot elvenni.


Internetezéskor pedig a temporary fájlok mennyisége nő és foglalja a helyet, ami a weboldalak betöltésével keletkezik, főleg videók, képek tudják növelni ennek méretét, és sok kicsi sokat foglal egy idő után, mert van ami nem törli magát a munkafolyamat végeztével. Amikor megnézel egy videót, a betöltési sáv azt jelzi, mennyi adat került letöltésre a gépre, és onnan történik a visszajátszás. Ha csak youtube-on nézel egy vagy több videót, az is sok helyet foglal le a betöltés során, de egy film nézése több száz MB-ot is elkezd lefoglalni a betöltés során.

2011. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az eddig létrehozott pontokat hogyan tudom törölni??
2011. júl. 6. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Xp-ben a start menü/kellékek/rendszereszközök/lemezkarbantartó egyik fülén lehetett azt az opciót választani, hogy az utolsó visszaállítási pont kivétel minden továbbit töröljön. Így az utolsó megmarad ha bármilyen gond akadna.


Win7 alatt nálam ki van kapcsolva, így nem ugranak fel beállítások, de Vezérlőpult/helyreállítás a menü, ahol konfigurálni lehet.

2011. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vistanal az hogy működik?:$
2011. júl. 6. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!