Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig jól összeillik?...

Ez a konfig jól összeillik? Tuning téren kérhetnék pár tanácsot adni, melyiket mennyire lenne érdemes felhúzni?

Figyelt kérdés

Ez lenne a konfig:

ház: CM Centurion 5 II

ház hűtők: ARCTIC COOLING F12 Pro PWM (felül)

2DB ZALMAN ZM-F3 (oldalt)

CPU: INTEL Core i7-2600K (tuningolnám)

XPU hűtő: THERMALTAKE Frio OCK

alaplap: MSI P67A-GD65

RAM: CORSAIR 12288MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 (ha lehet tuningolnám)

táp: Chieftec-CFT-850G-DF

VGA: 2 DB PNY GTX 570 SLIbe kötve

SSD: KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G

HDD: WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX

DVD: NEC AD-5260S


Kérdéseim, hogy ha tuningolok, de nem überbrutálisan, akkor a tuningolt hardware élettartama lecsökkenhet? Valamint tudnátok pár tippet adni, hogy mit hogyan, mennyire szoktak? Az alaplapon elég benyomnom az OC gombot és már kész is? A legideálisabban felhúzza feszültséget vagy a bioszban is kell állítanom valamint? Tudom, hogy felesleges még tuningolni, de ha megtehetem akkor miért halasszam későbbre? Gondolom azt mondhatjátok, hogy minek a 12giga ram, de most inkább megveszem egybe mint félév múlva 2ezerrel olcsóbban azt a plusz 4gigát valamint hogy minek 2 gtx 570, azokhoz meg 20ezerért hozzájutottam hála egy webshopos hibának valamint a webshop figyelmetlenségének. Eladni nem akartam az egyiket, mert gondoltam ha már megvettem tényleg legyen egy ütősebb gépem. Prociból 2500k-t akartam de így a 2 VGAhoz gondolom inkább illene a 2600k ami tuningolva se biztos, hogy kitudja használni az SLI adta teljesítményt. Remélem tudtok válaszolni a kérdésekre és reagálni a konfigra. KÖszönöm őket előre is. Üdv, István


2011. júl. 6. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég jó kis konfig..ha a procid akarod húzni azt tedd a BIOSban sajnos ehhez én se értek:S

Amúgy nekem is i7-2600Km van és én nem húzom(pár év múlva ráér)..amúgy jelentősen lecsökkenti az élettartalmát.

2011. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Proci tuning: Mivel K-s ezért elég a biosba a szorzón állítani. Így nem kell az FSB-vel babrálnod, mert akkor a ramokat is hozzá kéne állítani. Egyébként éllettartam lecsökken. Minden egyes MHZ-el egy szöget ütsz a processzorod koporsolyába.
2011. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a processzoroknak alapból nagyon sok az élettartama ilyen 30év is akár, most ha egy kis tuningal lemegy 15évre az nem olyan nagy probléma számomra. Ez olyan mint az SSD-k, ott is sokan sírnak, hogy tönkre megy meg, kevés élettartam, de ha nagyon komoly gigákat másolgatunk naponta akkor is van minimum 10év élettartama, annyi ideig meg ki használja? Amúgy az alaplapon ez az overclock gomb mire való? Felesleges? Vagy ez miben segít?
2011. júl. 7. 06:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Overlock gomg arra való, (nekem is msi lapom van) ha kapcsolgatod, akkor 5,10,15,20%-al emeli meg az fsb-t, tehát igy a biosba nem kell, de mivel a te processzorod K-s(nincs szorzózár) így csak emelsz a szorzón és kész a tuning. Esetleg érdekel merre kell ezt biosba tenni, akkor tudok segiteni.


Élettartamról anyit, hogy azért függ az a procid hütésétöl is. Amit meg te választottál hütöt az nagyon is jó ehez.

2011. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És kb mennyi az ideális hőfok a prociknál? Ramot érdemes tuningolni? Ha például 1.6V-os, feljebb húzni 2.1körülre?
2011. júl. 7. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:
vélemyényem szerint ideális hőfok processzornál, 100%-os terhelésnél 60-70C, de sztem a frio-val nem igen megy feljebb, és szerintem az a ram 1600Mhz-en tökéletes, nem érdemes tuningolni hisz lényegi változást ugyse tapasztalnál.
2011. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket :) nagyon hasznosak voltak
2011. júl. 7. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!