Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen passzív hűtést tudtok...

Milyen passzív hűtést tudtok ajánlani egy i5 processzorhoz?

Figyelt kérdés

4 magos i5 processzor lesz a gépemben, hogy mekkora, még nem tudom, 1155-ös foglalatban. Szeretném, ha a gépem halk lenne, úgyhogy gondolkodom a passzív hűtésen.. érdemes pénzt ölni ilyesmibe? Ugyanolyan megbízhatóan hűt, mintha aktív lenne? Ha igen, akkor tudtok nekem ajánlani, milyet érdemes venni?

Köszönöm!


2011. júl. 7. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Még egy energiatakarékos Core i3-mal se vállalnám be a passzív hűtést, nemhogy 4 magos i5-tel.

CoolerMaster Hyper 212 Plus ventilátort javasolnám, 600-2000 rpm között változtatja terhelés hatására a fordulatot, nagyon halk típus.

Mellesleg teljes halkság eléréséhez megfelelő tápegység kéne (pl. FSP Zen, ami nem olcsó móka), passzív videokártya. Ha mindezek mellé nem raksz legalább 2-3 házventilátort, gyorsan tönkremehetnek.

Magyarán, teljes csendet nem lehet elérni, de megfelelő aktív hűtés kialakításával (a már említett processzorhűtővel, halk házventilátorokkal (Arctic Cooling, Coolink), és minőségi tápegységgel megoldható a lehető leghalkabb működés.

2011. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed akk ajánlom a vízhüttéses tápot proci hüttöt és videokari hüttőt. Ez így elég sokba kerül de ha halk gépet akarsz akk azért fizetni kell.. Nekem i5-750 van az eredeti hüttővel egyeltalán nem zavaró a hangja..
2011. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek szerint jobb lesz elvetni a passzív hűtéses ötletet. Akkor rámegyek a halk ventikre:) (Bár amit most vettem, elvileg az is annak volt beállítva..grrr) Köszönöm a javaslatokat, igyekszem igazodni hozzá, bár azt már most látom, hogy ebből nem lesz FSP ZEN.. ha jól láttam, 40e körül van, az sajnos nem fér bele. FSP-re vagy Chieftec-re gondoltam, de nem ebben az árkategóriában..
2011. júl. 7. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem válaszoló írta, vízhűtés a másik megoldás. Csak az se egy olcsó megoldás.

Chieftec CTG-500-80PB tápegységet ajánlanám 11-12.000 Ft-ért, szintén halkan teszi a dolgát.

2011. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából tényleg nem lenne rossz ötlet először meghallgatni az eredeti hűtőt:) Vízhűtés gondolom szintén az a kategória, amire még gyűjtögetnem kellene..
2011. júl. 7. 15:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez simán beleférne!
2011. júl. 7. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!