Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook, vagy asztali PC?...

Notebook, vagy asztali PC? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség, mert a mostani PC-m elromlott. Vegyek egy notebookot 150 000 forintért, vagy állítsak össze egy asztali PC-t ebből a pénzből?


Amit szeretnék vele csinálni:

Counter Strike Source

Audiosurf

Left 4 Dead 1, 2 (3 is majd ha lesz)

Szövegszerkesztés

Internetezés


2 év múlva érettségizek, a notebook mellett az szól, hogy ha középsuliból kikerülök, akkor ígyis-úgyis kell majd egy notebookot venni, akkor miért ne vegyem meg már most, ha itt az alkalom.

Csak valahogy farral állok az egészhez, a notebookot könnyen lophatónak, instabilnak tartom.

Vélemények?


2011. júl. 7. 21:16
 1/7 anonim válasza:
Szia! Nyilván valóan az asztali PC jobban elviseli a játékokat mint egy notebook...Én a az asztali PC-t ajánlom mivel nekem is a notebookom teljesen tönkrement a játékok miatt (Pl: Besült az aksi, A képernyő tönkrement [Egy új notebook kijelző 30-40000Ft]).De a Notebookkal praktikusabban tudnál netezgetni.PC-ben olcsón találsz cuccokat stb...
2011. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdv! Szerintem ne vegyél notebookot mert könnyebben elromlanak mind a PC-k és szerintem ha most megveszed a notebookot akkora már tönkre is megy mire mész főiskolára

+ ha volt pc-d akkor monitorod is van meg ilyesmi tehát vagy 150ezered egy számítógépre ami nagyon jó mert annyiból ATOM gépet lehet kihozni és ezúton is javasolnám az AMD-s palettát :D

2011. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

üdv

Ez mondjuk mindig szubjektív dolog hogy melyik a jobb, bár ha úgy nézzük 150-ből ha felhasználod a régi monitorod korrekt gépet dobhatsz össze, notebookból is 150ért már megfelelőek lennének, csak a fene se tudja hogy egy új laptop meddig fogja bírni, van ami 1 évig van ami 3-4ig utána meg kb úgyis cseréled mert kell egy jobb, ha fősulira/egyetemre mész, viheted az asztali gépet is magaddal, az valszeg szívósabb meg olcsóbb cserélni ha vmi tönkre megy(már amikor) a laptopoknál a videókari meg a garancia felől kell érdeklődni, sztem azok a legfontosabbak, pl egy dell-re 3év a gari és akkor suli után 1 évig javítják még, ha lehet garancia kiterjesztés azt is megéri az +1 vagy +2 év, összességében amíg nem utazgatsz vele, felesleges a laptop, 2 év múlva meg valószínűleg még jobb gépek lesznek még olcsóbban, esetleg még megoldás ha most veszel valami olcsóbb gépet, hogy többet spórolj, és 2 évig gyűjtesz egy újra

2011. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mostani notik nem olyan jók. Én nem rég kaptam egy laptopot kölcsön, amíg nem lett asztali gépem. 9 éves laptop volt, annó került 550.000 forintba... Intel P4 proci volt benne, counter strike 1.6 fullon ment rajta. Még mindig gép, még mindig működik. Mostani notik bírják 2-3 évig.. Szerintem asztali, majd érettségi után veszel valami notit, 2 év múlva egy egyszerű noti elég olcsó lesz..:)
2011. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Panda Péter ***** válasza:
egy átlag egyetemeistának/főiskolásnak elég egy netbook. maximum mérnöki/programozói/természettudományi szakon tanulóknak lehet indokolt erősebb gépet venni. a netbook árak pedig egyre inkább lejjebb fognak menni, így szerintem nyugodtan vehetsz most egy desktop gépet, és majd később egy könnyű netbookot.
2011. júl. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, fontolóra veszem.

A monitort nem gondoltam eladni, ez egy elég jó monitor (SyncMaster 223BW); azon kívül van 150 000 forintom. Igazából úgy terveztem, hogy itt az asztalon lévő dolgokat megtartom, és a notebookhoz csatlakoztatom majd az itteni egeret, billentyűzetet, monitort. Meg ugye a tápját. Ha meg úgy játszok, akkor nem megy tönkre a monitor, és az akku, nem?

Az egyetlen ok, amiért a notebookra hajtok, hogy feleslegesnek tartok most összeállítani egy rendszert teszem azt 100 000 forintból, ha utána ígyis-úgyis notebookot veszek, ami 150 000 forint, két évre meg felesleges számítógépet állandósítani 100 000 forintért. Nincs igazam?

2011. júl. 8. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:
ja végülis lehet igazad van, ha előbb utóbb mindenképp notebook lesz, akkor szerintem mehet az, ha kiveszed az akksiját, akkor az ugye nem fog használódni különösebben, ráköthetsz usb-s egeret, billenyűzetet, meg lehetőség szerint a meglévő monitorod is, alápakolsz valamit hogy szellőzhessen, nem hagyod túlmelegedni és úgy jó élettartamot ki lehet hozni belőle, mindenképp olyat keress aminek hosszú a garanciális ideje, így az nagyobb alaplap/videókari/proci hibákat is orvosolják, az is kérdés hogy a régi géped miylen volt és mi romlott el benne, ha cserélhető vmi akkor az még mindig a legolcsóbb megoldás, és akkor kb megmarad a pénzed nagyrésze is a későbbi időkre.
2011. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!