Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pár napja sikerült szer...

Piert kérdése:

Pár napja sikerült szer tennem egy Creative Sound Blaster Live! CT 4830-as hangkártyára, de valamiért nem érzékeli a vonalszintű bemeneti jelet. A driver hiánya miatt lehet ez?

Figyelt kérdés
A kártyát nemrég szereltem be a gépbe, majd csatlakoztattam rá a pedálomat, ami egy Korg AX 300G, hogy végre ne magnóra kelljen felvennem, illetve hogy tudjam használni a stúdióprogramjaimat. Ami furcsa nekem, hogy a kártya, az eredeti integrált letiltása után kvázi plug and play hardver módjára mindenféle driver nélkül szól, mitöbb minden programom felismeri ( pl Guitar Rig). Szedtem le hozzá drivert, ami elvileg jó kéne hogy legyen, de a telepítés közben kiírja, hogy nem érzékel Creative hardvert a gépben ezért leáll. Így viszont nem veszi a kártya a pedál felől érkező jeleket. Tud valaki segíteni, vagy működő drivert ajánlani?
2011. júl. 10. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen operációs rendszer van a gépen?
2011. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Windows XP professional SP3. Bár elgondolkoztam azon is, hogy a PCI sín lehet a ludas, viszont akkor semmi se kéne, hogy szóljon
2011. júl. 16. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert írtad, hogy a driver nem ment fel rendesen, szerintem ezért működik részlegesen. Próbálj egy xp-re való drivert, pl itt:


[link]


amúgy próbáld meg másik pci slotba tenni, másik gépben kipróbálni... ennyi jut eszembe most.


Bocs, hogy nem tudok többet segíteni.

2011. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem ezt is, bár már végignyálaztam egy adag creative drivert. Valószínűleg amint tudom, másik gépen is meglesem, bár állítólag eddig jó volt.
2011. júl. 16. 22:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Hál istennek a driver jó volt, most már veszi a line in jeleit is, cask a guitar rigem nem szereti a pedált. Valamit be kéne még állítanom, vagy csak egy sima jack átalakítóval kéne a hangszereket a gépre kötni?
2011. júl. 17. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!