Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel fogyaszt kevesebbet...

Mennyivel fogyaszt kevesebbet egy laptop mint egy asztali számítógép?

Figyelt kérdés

A családban 2 asztali gépünk van. Egy nap elég sokat megy mindkettő, ezért azon gondolkodtunk, az egyiket laptopra cserélnénk.

A fogyasztás és a hordozhatóság miatt is. Nekem csak nethez, és szövegszerkesztéshez kell a gép. Szerintem egy laptop is tökéletesen megfelelne. Használt gépben gondolkozunk.

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén lecserélték a gépüket és vannak tapasztataik a fogyasztással kapcsolatban is. köszi.


2011. júl. 10. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Átlagban egy asztali gép 350-400 wattot fogyaszt maximum. Átlagban egy laptop 65-100 wattot fogyaszt maximum.
2011. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az asztali gép kb. 3-4szer fogyaszt többet,mint a notebook.

De ez sok dologtól függ.Ha pl. egy 6magos szupergépetek van akkor az akát 10szer többet is fogyaszthat mint 1 notebook,de az elég ritka :P

2011. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálun a házba van 3 laptop és 2 gép.

Az 1-ik gépben 650-es táp van(phenom 955, 5830, 8gb ram, 2 HDD), viszont van itthon egy netbook, aminek a tápján 25 wattot ír. Ha ezeket hasonlítjuk össze, akkor kb 26x fogyaszt többet az asztali. Viszont ha ezt az asztalit nézzük, amin most vagyok, ennek 350-es a tápja és öcsém laptopját, ami azthiszem 65 wattot fogyaszt, akkor olyan 5x fogyaszt többbet az asztali:)

2011. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
csak nem biztos hogy megtérül az az ár amit a laptopra költötök
2011. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Írhatnál 1 (vagy mind a 2) konfigot,hogy lássuk,hogy most milyen gépetek van.Amúgy mennyiért tervezel notebook venni?

Pl.ha van 1 gyenge gépetek és azt cserélitek le 1 laptopra akkor mondjuk oké.De attól is függ a csere,hogy mire használtátok.Pl. ha játékra(mostaniakra Crysos 2 Dx11,Witcher2..)akkor arra egy kemény laptop kell.

De ha csak simán netezésre kéne akkor mind1.

2011. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A sógoroméknak van egy laptopjuk, nekem meg egy asztali gépem. Ezeket cserélnénk el. Nem kerülne külön pénzbe. Ő nem tudja játékra használni a laptopot, én nekem meg elég az is. De akkor úgy olvasom, hogy megérné.

Köszi a hozzászólásokat!

2011. júl. 10. 21:26
 7/10 anonim ***** válasza:
21:10-es: Hidd el, nem zabál 650 wattot. Hasonló összeállítású gépem full terhelés alatt 500 wattos táppal konnektornál mérve 250 watt fölé nem ment. A 650 watt az a maximum teljesítménye, nem érdekük az, hogy állandóan 650 wattot zabáljon.. Senki nem győzné fizetni a villanyszámlát..
2011. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor ha csere van és neked megfelel akkor persze hogy megérné
2011. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ehh... első vagyok és mértem egyszer, amikor Crysis 2-őt játszottam Full HD-ba, 45-70%-on volt a proci, 5,2 Gb ram volt használatba és 460 wattot evett a gép. Ha mindent használt volna, a proci megevett volna még +60-70-et, a ram 15-öt, a videókártya pedig nemhiszem, hogy fullon ment, de ha igen, akkor is az már 560 watt, amit használ a gép.

Amúgy terverzem, hogy veszek még egy 5830-at, hogy SLI-be legyen:)

2011. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően összeállított asztali gépről van szó akk.nem fogyaszt számottevően többet egy laptopnál.De a hordozhatóság is már más téma de akk.1.5-2x is drágább lehet az ugyanolyan laptop az ugyanolyan gépnél.
2015. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!