Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem férek hozzá a merevlemezhe...

Nem férek hozzá a merevlemezhez. Tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Meghalt a Windows 7-es rendszerem egy setup elindítása után. Ez nem is volt akkora baj, úgy is már újra akartam installálni. Van egy Linuxos pendriveom, annak segítségével mentettem le a C meghajtóról a szükséges fileokat. Ezután feltettem egy komplett Win7-est, rendben ment minden. Hozzáfértem a meghajtóimhoz. A frissítések telepítése után újraindítottam a gépet, ekkor viszont történt valami. Az egy terabyteos merevlemezem nem lett elérhető. Látom a nevét, a meghajtójelét, és hogy NTFS, de nem tudok semmiféle módon hozzáférni, vagy egy error-checket lefuttatni. Kipróbáltam Linuxal is, azzal csupán egy pár mappát látok ha meg akarom nyitni (ha jól emlékszem, ilyen recycle bin, és egyéb nevű mappákat, amiket alapból nem látnék). Tudok tenni valamit, hogy visszaszerezzem az adatot? Egyébként egy Samsung márkájúról lenne szó.
2011. júl. 11. 02:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Még valami: Ráküldtem egy data recorvery toolt (pareto recorvery), ami irdatlan mennyiségű fileokat talál, tehát elvileg minden megvan, csak nem tudok hozzáférni.
2011. júl. 11. 02:58
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy dolog:

Hiren's Boot CD: Egy mini xp-t indít a cdről a ramba, és minden a HDD-n található op. rendszer nélkül hozzáférhetsz az összes fájlodhoz, az írásvédettek, rejtettek sem bújhatnak el.

Nekem már sokszor működött.

G.

2011. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!